نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان با تکذیب خبر توزیع و فروش گوشت قرمز چینی در بازار اصفهان گفت: تاکنون گوشت قرمز چینی در بازار مشاهده نشده و در صورت مشاهده اگر مهر تأییدیه دامپزشکی نداشته باشد با فروشندگان آن برخورد می‌شود.
عبدالرضا آقاجانی کردآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه تاکنون گوشت قرمز چینی در بازار اصفهان مشاهده نشده است اظهار داشت: تاکنون خبری مبنی بر فروش گوشت قرمز چینی در بازار به ما اعلام نشده است.
وی افزود: در حال حاضر گوشت قرمز از ارمنستان، قرقیزستان و تاجیکستان وارد می‌شود که قیمت گوشت‌های وارد شده 29 هزار و 500 تومان به فروشندگان و 31 هزار تومان هم به خریداران فروخته می‌شود که هنوز این گوشت‌های وارد شده در بازار توزیع نشده است.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان در پاسخ به این سئوال که آیا با فروشندگان گوشت چینی برخورد می‌شود؟چنین پاسخ داد: مسلماً گوشتی که وارد بازار می‌شود باید تحت نظر دامپزشکی، بهداشت و بازرگانی باشد اما اکنون تنها گوشت هندی صنعتی و برزیلی در بازار است ولی گوشت چینی در بازار وجود ندارد.
وی با اشاره به کمبود گوشت قرمز در بازار اصفهان گفت: در سال‌های گذشته ماه‌های تیر و مرداد زمان فراوانی گوشت قرمز در بازار بود و افزایش قیمت هم در این مدت نداشتیم، یعنی حدوداً از نیمه‌های اسفند تا مردادماه تقریباً قیمت گوشت یا کاهش داشته یا ثابت باقی می‌ماند، این در حالی است که امسال برعکس شده و گوشت گوسفند در این فصل از سال با افزایش قیمت و کمبود مواجه است.
آقاجانی دلیل کمبود گوشت گوسفند در این فصل از سال را صادر کردن گوشت و یا کمبود واقعی گوشت اعلام و تصریح کرد: دو دلیل را برای کمبود و افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار می‌توان مطرح کرد و آن این است کهیا گوساله‌های دامی سنگین هستند یا آن‌ها را از اصفهان بیرون برده و در استان‌های دیگر به فروش می‌رسانند و یا اینکه گوساله‌های تازه متولد شده را از اصفهان بیرون برده و به قیمت‌هایی به فروش می‌رسانند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر کمبود دام در کشتارگاه‌ها احساس می‌شود و قیمت گوشت قرمز افزایش پیدا کرده است و اگر وضعیت گوشت قرمز به همین منوال باشد قیمت گوشت قرمز در بازار با افزایش قیمت بیشتری روبه‌رو می‌شود، در حال حاضر گوشت گوسفند در کشتارگاه‌ها هر کیلو 38 هزار تومان است و بناست 37 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.