تالار فرشچیان میزبان گروه تئاتر آفتاب و مهتاب
+1 -

تالار فرشچیان میزبان گروه تئاتر آفتاب و مهتاب

تالار فرشچیان میزبان گروه تئاتر آفتاب و مهتاب
26 تیر 1396, 09:36 / کد خبر:11442
یکی از حلقه‌های مفقود هنر در زندگی کودکان ما نبود و یا کمبود شدید برنامه‌های فرهنگی متناسب با سن و سال آن‌ها است. تولید فیلم مختص کودکان شاید در جشنواره فیلم کودک و نوجوان به چشم بیاید، اما در هنر تئاتر به‌واقع نه‌تنها مخاطب بزرگسال که کودکان اصفهانی نیز در مضیقه شدید هستند

سمیه مسرور - اصفهان امروز :  یکی از حلقه‌های مفقود هنر در زندگی کودکان ما نبود و یا کمبود شدید برنامه‌های فرهنگی متناسب با سن و سال آن‌ها است. تولید فیلم مختص کودکان شاید در جشنواره فیلم کودک و نوجوان به چشم بیاید، اما در هنر تئاتر به‌واقع نه‌تنها مخاطب بزرگسال که کودکان اصفهانی نیز در مضیقه شدید هستند و باوجود تاریخچه پرطمطراق تئاتر در اصفهان که این شهر را صاحب سبک می‌داند، اما خالی بودن شهر از سالن‌های تئاتر مناسب و کم‌توجهی به این هنر پرمخاطب کاستی‌های فراوانی را به خود دیده است. بااین‌حال تالار فرشچیان در سال چندین بار میزبان گروه‌های مختلف تئاتر که در حوزه کودک فعالیت دارند، می‌شود.

تئاتر «قلی و ننه‌قلی» که اجرای آن از 15 تیرماه آغازشده و تا سی‌ام تیرماه ادامه دارد، تئاتر کمدی شاد و موزیکالی است که نه‌تنها مخاطب کودک بلکه، بزرگسالانی که کودک درونشان زنده است را نیز اغنا می‌کند. کارگردان و نویسنده این تئاتر به اصفهان امروز می‌گوید: گروه آفتاب و مهتاب را دو سال پیش افتتاح کردم و تئاتر «قلی و ننه قلی» دومین کاری است که از این گروه به اجرا درآمده است.

 علیرضا خانی ادامه می‌دهد: در حوزه تئاتر کودک متأسفانه تنها به سمت کار موزیکال می‌روند، اما من تلاش کرده‌ام تئاترهایی را روی صحنه ببرم که توأمان دیالوگ محور و موزیکال باشد. خانی خاطرنشان می‌کند: برآورد ما این است که بچه‌ها ارتباط خوبی با نمایش برقرار کردند و مخاطب بزرگسال نیز با خنده سالن را ترک کرده است. کارگردان تئاتر «قلی و ننه قلی» اضافه می‌کند: دوست داشتم در کارهایم مفهوم را با موزیک به بچه‌ها انتقال بدهم. در غیر این صورت بچه‌ها چندان تمایلی نشان نمی‌دهند. خانی یادآور می‌شود: تئاتر قبلی گروه آفتاب‌مهتاب«کلاغ سفید» بود که برای کانون پرورش فکری ساختیم و بعدازاین تئاتر در تالار فرشچیان روی صحنه خواهیم برد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 27 شهریور 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics