استقبال کارتونیست ها از روز خبرنگار
0 -

استقبال کارتونیست ها از روز خبرنگار

استقبال کارتونیست ها از روز خبرنگار
8 مرداد 1396, 08:32 / کد خبر:12710
اعضای خانه کاریکاتور با توجه به نزدیکی کارتون و خبر، ورک شاپی با موضوع خبر و خبرنگاری برگذار کردند که این اثار در نمایشگاهی به مناسبت روز خبرنگار در معرض دید عموم قرار می گیرد

طبقه دوم خانه هنرمندان در سوم مرداد ماه شاهد برگزاری ورک شاپ کارتون به مناسبت روزخبرنگار از سوی خانه کاریکاتور بود. خانه کاریکاتور در ادامه برگزاری کارگاه های مختلف خود، کارگاه خلق اثری به مناسبت روز خبرنگار بر پا کرد. در فراخوان خانه کاریکاتور ورد همه اعضای به این ورک شاپ، اعم از آماتور و حرفه‌ای آزاد اعلام شده بود. پیام پور فلاح، مدیر این خانه گفت: جنس کاریکاتور و خبر نزدیک به هم هستند و از این زاویه، ما از ابتدای سال برنامه این ورک شاپ را داشتیم. وی ادامه داد: نمایشگاهی از آثار برگزیده‌ ورک ‌شاپ در خانه هنرمندان و عمارت سعدی در فاصله نزدیکی با روز خبرنگار برگزار خواهد شد. موضوعات مطرح شده در این ورک شاپ که اعضا در این زمینه به خلق اثر پرداختند عبارت بود از: شهروند خبرنگار، خبرنگاری در شبکه‌های مجازی، اخبار بدون مرز و خطرات خبرنگاری. اتودها و کارها قرار بود تا پایان هفته برای انتخاب نهایی به خانه کاریکاتور برسد. پور فلاح همچنین از برنامه های گسترده و متنوع این خانه به خصوص در حوزه آموزش و ارتباط کارتونیست ها با داده های علوم انسانی و هنرهای دیگر به خصوص علوم اجتماعی، ادبیات، موسیقی و سینما خبر داد. وی همچنین برخورد نقادانه و آزاد بودن گروه در ورک شاپ ها از جمله ورک شاپ روز خبرنگار را از جمله ویژگی های این مجموعه دانست. وی همچنین خبر برگزاری یک نمایشگاه از آثار کارتون های خبری یک ساله خانه کاریکاتور را در آینده نزدیک اعلام کرد که این نمایشگاه در نقش خانه حوزه هنری و به احتمال قوی در شهریور ماه برگزار خواهد شد.  در ابتدای جلسه مدیر خانه کاریکاتور، از هر یک از حضار خواست یک کلمه یا یک عبارت در تعریف خبرنگار بگویند. سپس «حامد بذرافکن» نمونه ای از آثار کاریکاتور ایران و جهان با موضوع خبرنگار و مطبوعات و روزنامه نگاری را نمایش داد.پس از آن  پورفلاح  با همراهی حضار به سوژه یابی و در ادامه به اجرای کارتون  با موضوع خبرنگار و محورهای فراخوان ورک شاپ پرداختند.

 مدیر دفتر طنز و خانه کاریکاتور حوزه هنری استان اصفهان گفت: بخشی از زمان کارگاه های آموزشی به سوژه یابی اختصاص پیدا خواهد کرد. افراد حاضر در این کارگاه ها می‌توانند سوژه ‌های خود را مطرح کنند تا در صورت نیاز به چکش‌کاری سوژ ‌ها به آن‌ ها کمک شود. رابطه خوب، صمیمی و در عین حال حرفه ای را می شد در بین افراد حاضر در ورک شاپ دید. خانه کاریکاتور نشان داده است که از جمله نهادهای عمومی هنری موفق اصفهان است و این را می توان مرهون دو اتفاق همزمان دانست. اول منش حرفه ای و انسانی اعضای خانه کاریکاتور و دوم مدیریت و اتاق فکر این خانه که توانسته مسیر خوبی برای پرورش هنرمندان این حوزه را پیش روی خود و اعضا قرار بدهد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین