جزئیاتی از ماجرای "مرگ میوه‌فروش" در قم
0 -

جزئیاتی از ماجرای "مرگ میوه‌فروش" در قم

جزئیاتی از ماجرای "مرگ میوه‌فروش" در قم
23 مرداد 1396, 16:14 / کد خبر:14512
عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: آموزش و کارآمدی و اخلاق مداری از ارکان مهم در جذب ماموران سد معبر است تا بتوان این معضل را به خوبی مدیریت کرد.

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: آموزش و کارآمدی و اخلاق مداری از ارکان مهم در جذب ماموران سد معبر است تا بتوان این معضل را به خوبی مدیریت کرد.

محمود مسگری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به دو حادثه اخیر خودسوزی پیمانکار شهرداری و فوت میوه فروش در قم عنوان کرد: آموزش و کارآمدی و اخلاق مداری از ارکان مهم در جذب ماموران سد معبر است تا بتوان این معضل را به خوبی مدیریت کرد.


عضو شورای اسلامی شهر قم افزود:بی شک یکی از معضلات بزرگ در مدیریت شهری سد معبر است که از نظر شرعی نیز امری خلاف است اما در این راستا باید افرادی در برخورد با عاملین سد معبر انتخاب شوند که آموزش لازم را دیده باشند و با روش های اخلاق مدارانه و کارآمدی با این معضل برخورد کنند.


وی خاطرنشان کرد:متاسفانه به دلیل ذهنیت های منفی در مورد ماموران سد معبر، افراد تحصیل کرده و کارآمد تمایلی به حضور در این بخش ندارند و شهرداری باید متناسب با نیاز فعلی به تربیت و آموزش ماموران سد معبر بپردازد تا علاوه بر روش های استاندارد با استفاده از اخلاق و سعه صدر بتوانند این مشکلات را مدیریت کنند.


مسگری افزود: بارها فیلم درگیری میان میوه فروش و ماموران را مشاهده کردیم و در ارزیابی ها و نظر قطعی مشخص شد فوت این میوه فروش عمدی نبوده است در این راستا برای جلوگیری از درگیری علاوه بر به کار گیری نیروهای زبده و توانمند باید پشتوانه های قانونی نیز در برخورد با سد معبر اتخاذ شود.


وی تصریح کرد:بسیاری از افرادی که اقدام به سد معبر می کنند افراد غیر بومی هستند و این معضل مشکلات ترافیکی زیادی را به وجود می آورد. همه باید دست در دست هم با این معضل بزرگ با استفاده از روش های کارآمد برخورد کنیم و نباید این دست ماجراها توجیهی برای تداوم معضلات سد معبر باشد.


مسگری تاکید کرد:رسانه ها از ایجاد هیجانات کاذب در رابطه با این نوع حوادث جلوگیری کنند تا بتوان در فضایی عقلانی تر به مدیریت بحران ها پرداخت و از این دست حوادث جلوگیری کرد.


وی بیان کرد: یکی از خبرهایی که در رابطه با خودسوزی پیمانکار نیز به اشتباه رسانه ای شد طلبکار بودن پیمانکار بود، در صورتی که مشکل این پیمانکار عزیز عدم تایید پروژه اش توسط ناظر بود و با توجه به مشکلات مالی که داشت می خواست تائید را از شهرداری بگیرد. در هر پروژه ای ناظر باید آن را به تائید برساند. اگر هر کس بخواهد با فشار روانی این تائید را اخذ کند دیگر پروژه ها با کیفیت انجام نمی شود در صورتی که اگر ناظر بدون توجه به کیفیت و استانداردها آن را تائید کند باید پاسخگو باشد.


وی خاطرنشان کرد: شهردار باید در انتخاب پیمانکاران، توجه لازم را به صلاحیت کاری و توان انجام پروژه و تعهد پیمانکاری داشته باشد تا از بروز این مشکلات نیز ممانعت صورت بگیرد.


مسگری یادآور شد: شهرداری باید وضعیت مطالبات پیمانکاران را در اولویت قرار دهد تا با انجام تعهدات مالی کمتر شاهد اعتراضات و گلایه مندی از سوی پیمانکاران باشیم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین