تمام مراحل تدفین متوفی مانیتورینگ می شود
0 -

ارائه خدمات آنلاین در باغ رضوان

تمام مراحل تدفین متوفی مانیتورینگ می شود

تمام مراحل تدفین متوفی مانیتورینگ می شود
13 شهریور 1396, 15:49 / کد خبر:17062
متوفیان در سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان از ابتدای اعزام آمبولانس و انتقال به سردخانه تا مراحل تغسیل ، تکفین و تدفین، آنلاین رصد می شوند. پس از احداث بلوار رضوان و ساماندهی میدان پینارت برای سفر آسان تر شهروندان به باغ رضوان، دسترسی این آرامستان از کنار گذر شرق نیز فراهم می شود. راه اندازی دفتر مرکزی سازمان آرامستان های شهرداری در اصفهان نیز از دیگر برنامه هایی است كه در راستای كاهش ترافیک و كاهش اتلاف وقت شهروندان عملیاتی می شود.

اصفهان زیبا: متوفیان در سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان از ابتدای اعزام آمبولانس و انتقال به سردخانه تا مراحل تغسیل ، تکفین و تدفین، آنلاین رصد می شوند. پس از احداث بلوار رضوان و ساماندهی میدان پینارت برای سفر آسان تر شهروندان به باغ رضوان، دسترسی این آرامستان از کنار گذر شرق  نیز فراهم می شود. راه اندازی دفتر مرکزی سازمان آرامستان های شهرداری در اصفهان نیز از دیگر برنامه هایی است كه در راستای كاهش ترافیک و كاهش اتلاف وقت شهروندان عملیاتی می شود.

مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان به مانیتورینگ و رصد متوفی در سازمان آرامستان ها اشاره می کند و با بیان اینکه زمانی که بستگان متوفی با شماره 35723030 تماس می گیرند ، تماس آنها ثبت می شود، می گوید : از ابتدای اعزام آمبولانس و انتقال متوفی به سردخانه تا مراحل تغسیل ، تکفین و تدفین متوفی در مانیتورینگ رصد شده و اگر متوفی در خارج از باغ رضوان دفن شود ، خروج در مانیتورینگ ثبت می شود . محمد پرورش با بیان اینکه اقدامات انجام شده در سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان آنلاین رصد می شود ، از ارائه خدمات پس از دفن ، خدمات پیش‌فروش قبور ، خدمات مجالس ، ثبت سفارش صندلی و چادر و خدمات قاریان و مداحان به شیوه آنلاین می گوید و اظهار می کند : شهروندان می توانند برای استفاده از این خدمات به سایت پرتال شهرداری اصفهان ، زیر شاخه سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان مراجعه کنند وهم سفارش را ثبت کنند و هم هزینه را آنلاین پرداخت کنند و برای استفاده از این خدمات نیاز به مراجعه حضوری نیست .وی با تاکید بر اینکه استفاده آنلاین از خدمات هنوز در شهر جا نیفتاده است ، از تمایل شهروندان به مراجعه حضوری می گوید .

 

    ایجاد سیستم صوت تحت شبکه
 به گفته مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان، یکی از مواردی که به عنوان بستر ساز مباحث فرهنگی در سازمان آرامستان ها پیگیری شد ، سیستم صوتی تحت شبکه بود .پرورش به وسعت بسیار باغ رضوان اشاره می کند و از سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان به عنوان سازمان فرهنگی و مذهبی یاد می کند و می گوید : در محدوده وسیع باغ رضوان به اطلاع رسانی برخی پیام ها نیاز بود و باید سیستم صوتی  این آرامستان تقویت می شد .به گفته وی، علاوه بر بحث اطلاع رسانی، پخش ادعیه مذهبی برای ایجاد فضای معنوی در آرامستان و تقویت آرامش روحی بازماندگان متوفی ، ایجاد سیستم صوتی به روز در این آرامستان را ضروری می کرد .پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته سیستم صوتی  تحت شبکه در محدوده ای به وسعت 60 هکتار در فاز دوم باغ رضوان اجرا شد ، از نصب 6 دکل به ارتفاع 15 متر در فاز دوم باغ رضوان می گوید .  وی با بیان اینکه امسال شبکه صوتی تحت شبکه در محدوده 110 هکتاری فاز اول اجرا شده است که تا دو ماه آینده تکمیل می شود ، اظهار می کند : در فاز اول باغ رضوان 8 دکل 20 متری نصب شده است .مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با بیان اینکه سیستم صوتی در 6 نقطه  فاز دوم باغ رضوان نصب شده است که قطعات 55 تا 66 را پوشش می دهد ، می گوید : بعد از تکمیل سیستم صوتی دو فاز، باغ رضوان دیگرمشکلی در حوزه سیستم صوتی نخواهد داشت .به گفته پرورش، این سیستم قابلیت زمانبندی دارد و مناطق در آن تعریف شده و یکی از سیستم‌های به‌روز است .

 

 

     تامین دسترسی به باغ رضوان ازکمربند شرق
وی به افزایش تردد های شهروندان در روزهای پنجشنبه و جمعه برای سفر به باغ رضوان اشاره می‌کند و از برگزاری 80 تا 100 مراسم در این دو روز مذکور در باغ رضوان  می گوید .مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه افزایش سفرها به باغ رضوان تامین زیر ساخت ها را ضروری می‌کرد ، ازاحداث بلوار رضوان در سال های گذشته می‌گوید و ازطرح های ساماندهی میدان پینارت و تقاطع غیر همسطح شهدای اشکاوند به عنوان طرح‌هایی یاد می‌کند که دسترسی به باغ رضوان را آسان  تر می‌کند . پرورش با بیان اینکه دسترسی به باغ رضوان از خیابان های همجوار دشوار است ، از فراهم سازی دسترسی به باغ رضوان از کمربندی شرق اصفهان خبر می دهد .

 

 

    راه اندازی دفتر مرکزی در اصفهان
مــــدیر عامل سازمـــان آرامستان‌های شهرداری اصفهان از راه اندازی دفتر مرکزی سازمان آرامستان های شهرداری در اصفهان خبر می دهد و با بیان اینکه این دفتر همجوار بزرگراه شهید خرازی در خیابان آیت الله صادقی راه اندازی می‌شود، اظهار می کند : شهروندان می‌توانند برای پیش فروش قبور و استفاده از خدمات مجالس و دریافت مجوز سنگ قبر به این دفتر مراجعه کنند. به گفته وی، ایجاد دفتر مرکزی به کاهش ترافیک و کاهش اتلاف زمان کمک می کند .

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3457 ؛ 01 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین