ارزش پویش مردمی در ایجاد جریان‌های فرهنگی و تقویت انگیزه‌هاست
0 -

مديركل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان در رابطه با" پويش مردمی درختي براي مادرم" :

ارزش پویش مردمی در ایجاد جریان‌های فرهنگی و تقویت انگیزه‌هاست

ارزش پویش مردمی در ایجاد جریان‌های فرهنگی و تقویت انگیزه‌هاست
13 اسفند 1395, 19:49 / کد خبر:1767
مديركل آموزش و پرورش استان اصفهان در مورد لزوم توجه به محیط زیست و "پويش مردمی درختي براي مادرم" گفت: ارزش پویش مردمی در ایجاد جریان‌های فرهنگی، طبیعی، برانگیختن و تقویت انگیزه‌ها و مسئولیت شناسی است.
محمدحسن قائديها با اشاره به اينكه در زمان ما محیط زیست بیش از هر دوره دیگری مورد مخاطره جدی قرار گرفته‌ به خبرنگار ايمنا گفت: عدم تفاهم جهانی در خصوص کاهش گازهای گلخانه‌ای تهدیدی همه جانبه علیه محیط زیست به شمار می‌آید و اهمیت این موضوع برای کشورهایی نظیر ایران که بیشتر در معرض بیابان‌زایی هستند کاملاٌ به چشم می‌خورد، لذا در این شرایط علاوه بر دستگاه‌های مسئول، همه شهروندان دارای مسئولیت عینی هستند و لازم است به وظیفه خود عمل نمایند.
تفاهم نامه آموزش و پرورش با دستگاه های زیست محیطی
محمد حسن قائديها درخصوص اقداماتي كه مي‌تواند منجر به داشتن اصفهاني سبز شود تصريح كرد: خوشبختانه در سالهای اخیر شهرداری اصفهان با توجه به شرایط آبی زاینده‌رود و با استفاده از الگوی درختکاری همزمان با چمن کاری و گل کاری پروژه توسعه فضای سبز شهری را دنبال می‌کند و آموزش و پرورش استان نیز ضمن فرهنگ سازی در مدارس و آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و اولیاء تفاهم‌نامه‌هائی با دستگاه‌های موثر در این موضوع از جمله اداره کل حفاظت محیط زیست منعقد نموده است.
فعالیت دانش‌آموزان همیار محیط زیست
همچنین تعدادی از مدارس استان به عنوان مدارس سبز فعالیت‌هایی در این راستا داشته‌اند که علاوه بر توسعه فضای سبز این گونه مدارس، آموزش به دانش‌آموزان و به تبع آن اولیای آنها داده می شود. ضمناً دانش‌آموزان همیار محیط زیست نیز به مانند همیار پلیس در این خصوص فعالیت‌های ویژه‌ای دارند اما با این وجود تمامی شهروندان می‌توانند به سهم خود در داشتن اصفهانی سبز نقش موثری ایفا نمایند .
هر شهروند یک درخت
مديركل آموزش و پرورش اصفهان در ادامه با تاكيد بر اينكه ارزش پویش‌هاي  مردمی در ایجاد جریان‌های فرهنگی، طبیعی و برانگیختن و تقویت انگیزه‌ها و مسئولیت شناسی است گفت: اين پويش‌ها بسيار ارزشمندند  به شرط آنکه ملاحظات علمی و تخصصی،  قربانی احساسات و هیجان‌های زودگذر و سطحی نشود.
حضرت زهرا (س) و از جمله الگوی فاخر مادری آن بزرگوار در متن فرهنگ و اعتقادات و باورهای مردم ما قرار دارد و این شروع خوبی برای جریان سازی فرهنگی در این زمینه است که باید از آن استفاده کرد و اگر هر ایرانی خود متعهد به کاشت و مراقبت از حتی یک درخت بداند یک پوشش مطمئن گیاهي با ظرفیت ده میلیون درخت در کشور شکل می‌گیرد که بسیار موثر و مبارک است و همانگونه که متذکر شدیم براي این کار باید مدیریت مناسب انجام شود تا به نتیجه مطلوب برسد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین