طغیان ناگهانی تبریزی

مهاجم ذوب‌آهن دربازی با استقلال خوزستان عقده‌گشایی کرد

طغیان ناگهانی تبریزی

طغیان ناگهانی تبریزی
27 شهریور 1396, 08:57 / کد خبر:18659
مرتضی تبریزی دربازی با استقلال خوزستان نشان داد از آن دست بازیکنانی است که اگر روزش باشد، می‌تواند دروازه هر تیمی را به آتش بکشد.

امیر حسین احتشامی- اصفهان امروز :مرتضی تبریزی دربازی با استقلال خوزستان نشان داد از آن دست بازیکنانی است که اگر روزش باشد، می‌تواند دروازه هر تیمی را به آتش بکشد. مهاجم نوک ذوبی‌ها که در پنج هفته سپری‌شده از لیگ برتر و تک بازی تیمش در جام حذفی، توفیقی در گلزنی به دست نیاورده بود به‌طور ناگهانی دربازی با تیم آب پوش اهوازی بغضش ترکید و دروازه وحید شیخ ویسی را به توپ بست. چهار گلی که این بازیکن در بازی جمعه‌شب به ثمر رساند او را به صدر جدول گلزنان لیگ فرستاد و باعث شد تا امیر قلعه‌نویی همچنان به هدایت تیم اصفهانی به جمع مدعیان امیدوار باقی بماند. البته شاید اگر تبریزی کمی دقت بیشتری داشت، می‌توانست تعداد گل‌هایش را از عدد چهار هم عبور دهد و حالا با اختلاف بیشتری به صدر جدول گلزنان تکیه بزند؛ اما همین چهار گل هم چیزی است که به‌ندرت در فوتبال ایران اتفاق می‌افتد. آنقدر به‌ندرت که یک بازیکن بعد از ناامید کردن سرمربی و هواداران تیمش ناگهان مثل یک قهرمان از دیگران سبقت گرفت. ارزش کار تبریزی در آنجاست که او به تیمی گل زد که با ویسی سفت‌وسخت ترین دفاع لیگ را داشت و در پنج هفته گذشته از لیک تنها پنج گل خورده در کارنامه‌اش دیده می‌شد.

تبریزی به قلعه‌نویی اعتماد نداشت

مرتضی تبریزی تا همین هفته پیش مورد تأیید صدرصد امیر قلعه‌نویی قرار نداشت تا جایی که سرمربی ذوب‌آهن در مصاحبه‌هایش ابتدای فصل از جذب یک فوروارد گلزن و فرصت‌طلب برای جبران نقاط ضعف تیمش سخن به میان آورد: «به یک مهاجم نوک شش‌دانگ نیاز داریم و باید برای جذب آن اقدام کنیم. البته ما به‌صورت جدی در پی یافتن یک مهاجم هدف خوب هستیم که امیدواریم بتوانیم چنین مهاجمی را به جمع نفرات خود اضافه کنیم.» هفته‌ها گذشت اما از این‌که ذوبی‌ها فوروارد موردنظر سرمربی را جذب کرده‌اند، خبری نشد تا این‌که به‌طور ناگهانی سروکله یک بازیکن برزیلی در باشگاه پیدا شد و بلافاصله هم قراردادش به امضا رسید. کی‌روش استنلی سوارز مهاجم اهل کشور برزیل با توافق با مسئولان باشگاه ذوب‌آهن به عضویت این تیم درآمد. قرارداد این بازیکن با ذوب‌آهن به مدت یک‌فصل به امضا رسید. به فاصله کوتاهی پس از استخدام کی روش استنلی برزیلی، قلعه‌نویی برای دومین بار نیز دست‌به‌کار شد و ایمان موسوی بازیکن تقریباً از دور خارج‌شده فوتبال باشگاهی کشور را هم جذب کرد تا زنگ خطر را برای تبریزی به صدا درآورد. البته یکی از صیدهای سرمربی ذوب‌آهن خیلی زود از گردونه خارج شد و مشکل انضباطی پیدا کرد. مدارکی که مهاجم برزیلی تیم اصفهانی به فدراسیون فوتبال ارائه کرده بوده جعلی از آب درآمد و کمیته مسابقات فدراسیون هم کارت بازی کی روش استنلی برزیلی را صادر نکرد تا تکلیف سرنوشت این بازیکن در کمیته انضباطی مشخص شود.

تبریزی زود از خواب بیدار شد

همه فعل و انفعالاتی که در هفته‌های گذشته روی‌داده بود برای مرتضی تبریزی حکم زنگ هشدار را داشت. از سویی قلعه‌نویی به مهاجم اول تیمش اعتقادی نداشت و به‌صراحت این نقطه‌نظر را در مصاحبه‌هایش گوشزد می‌کرد و از طرف دیگر تبریزی هم در گلزنی به حریفان کاری از پیش نمی‌برد تا قلعه‌نویی در اعتقادش مستحکم‌تر شود. بر این اساس تنها راه باقی‌مانده برای کاپیتان فعلی ذوبی‌ها گلزنی و به رخ کشیدن توانایی‌هایش بود. اگر او دربازی با استقلال خوزستان گلزنی نمی‌کرد احتمال این‌که قلعه‌نویی دربازی با استقلال تهران به این بازیکن میدان دهد، کم و کمتر می‌شد. سرمربی ذوبی‌ها در تمام این سال‌های مربیگری نشان داده که با هیچ بازیکنی تعارف ندارد. همین پیش‌زمینه ذهنی برای این‌که تبریزی از خواب بیدار شود و انجام وظیفه‌اش را دوباره از سر بگیرد کفایت می‌کرد. مهاجمی که فصل گذشته هفته ها درباز کردن دروازه حریفان ناکام ماند.

و اما بازی با استقلال

مرتضی تبریزی با چهار گلی که برابر استقلال خوزستان به ثمر رساند امید اول تیم قلعه‌نویی برای باز کردن دروازه استقلال تهران خواهد بود. دیداری که قرار است چهارشنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی برگزار شود. این دیدار شاید آخرین فرصت هیئت‌مدیره باشگاه آبی‌پوش تهرانی به علیرضا منصوریان باشد و احتمال برکناری او در صورت ناکامی برابر ذوب‌آهن به‌شدت بالاست. از سوی دیگر خط دفاعی متزلزل استقلالی‌ها دربازی‌های این فصل لیگ که دربازی با پارس جنوبی جم تیم تهرانی را با مشکل روبرو کرد عاملی است تا تبریزی امیدوارانه به این بازی نگاه کند. دیداری که برای سرمربی ذوب‌آهن که خودش از اسطوره‌های باشگاه استقلال محسوب می‌شود بسیار حیاتی و سرنوشت‌ساز است و بر این اساس تبریزی هم هر چه در چنته دارد رو خواهد کرد تا دوباره کام سرمربی تیمش را شیرین کند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3759 ؛ 19 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  سه شنبه ۱۹ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین