پروژه‌های بیابان‌زدایی در سطح 250 هکتار در نائین آغاز شد
0 -

پروژه‌های بیابان‌زدایی در سطح 250 هکتار در نائین آغاز شد

پروژه‌های بیابان‌زدایی در سطح 250 هکتار در نائین آغاز شد
30 شهریور 1396, 14:02 / کد خبر:19166
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین گفت: پروژه‌های بیابان‌زدایی در سطح 250 هکتار از اراضی بیابانی انارک و چوپانان از توابع شهرستان نائین بااعتباری بالغ‌بر 15 میلیارد ریال آغاز شد.

ایرنا: مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین گفت: پروژه‌های بیابان‌زدایی در سطح 250 هکتار از اراضی بیابانی انارک و چوپانان از توابع شهرستان نائین بااعتباری بالغ‌بر 15 میلیارد ریال آغاز شد. 

کیوان لوکی انارکی افزود: کانون‌های فرسایش بادی در سطح شهرستان بیشتر در منطقه کویری انارک و چوپانان واقع‌شده که در بسیاری از موارد منشأ تشکیل گردوغبار و ریز گردهاست.  

وی افزود: با اجرای عملیات بیابان‌زدایی و تثبیت و کنترل حرکت ماسه‌های روان می‌توان تا حدودی از پیشروی بیابان و افزایش آلودگی هوا جلوگیری کرد. طرح‌های یادشده در سطح منطقه با کاشت نهال گیاه تاغ در اراضی تحت فرسایش بادی انجام می‌شود. 

مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین خاطرنشان کرد: با توجه به خشک‌سالی‌های چند سال اخیر که خسارات جبران‌ناپذیری را به پوشش گیاهی مراتع وارد آورده است از دامداران، روستائیان و سایر اقشار مردم شهرستان تقاضا داریم در حفاظت از پوشش گیاهی موجود جهت تثبیت خاک برای جلوگیری از فرسایش بادی و آبی کما فی السابق اهتمام داشته باشند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 28 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین