اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم و صفر برای کمک به نیازمندان
0 -

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان اعلام کرد

اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم و صفر برای کمک به نیازمندان

اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم و صفر برای کمک به نیازمندان
3 مهر 1396, 19:34 / کد خبر:19770
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم و صفر و در بین هیئت‌های مذهبی خبر داد.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم و صفر و در بین هیئت‌های مذهبی خبر داد.
به گزارش تسنیم ؛ حمیدرضا شیران اظهار داشت: همشهریان می‌توانند نذورات خود را برای کمک به نیازمندان واقعی به پایگاه‌های امداد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند.
وی پیرامون اجرای طرح احسان حسینی بیان کرد: مردم نیکوکار و عزاداران حسینی می‌توانند نذورات خود شامل غذای گرم، خشک و گوشت‌های قربانی یا نذورات نقدی را به دفاتر کمیته امداد تحویل دهند، تا این نهاد با توجه به داشتن بانک اطلاعاتی از نیازمندان، این هدایا را بین محرومان و مستمندان جامعه توزیع کند.
مدیرکل کمیته امداد اصفهان تصریح کرد: به منظور اجرای طرح احسان حسینی در ایام محرم و صفر، از ظرفیت مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و هیات‌های مذهبی و نیز نقش روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به اهداف طرح احسان حسینی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت معنوی مومنان برای خدمت به نیازمندان، ساماندهی نذورات مردمی برای توزیع بین مستمندان واقعی جامعه و تقویت و تبیین فرهنگ احسان از اهداف این طرح است.
وی با اشاره به اینکه این طرح برای چهارمین سال است که در استان اصفهان به مرحله اجرا در می‌آید، افزود: امسال با یک شیوه جدید مددجویان به مراسم‌های عزاداری هدایت می‌شوند.
 شیران گفت: بسیاری از افراد تحت پوشش کمیته امداد افراد بیمار و ‏از کارافتاده هستند که توانایی رفتن به مراسم‌های عزاداری را ‏ندارند و به همین روی کمیته امداد مانند سال‌های قبل درصدد اجرای این طرح برای همراه ساختن این عزیزان با کاروان‌های عزاداری این ماه است.
وی با اشاره به اینکه در طرح احسان حسینی علاوه بر جذب حامی‏، نیازمندان نیز از نذورات هیئت‌های عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) نیز بهره‌مند می‌شوند، افزود: سال گذشته در قالب طرح احسان حسینی 24 میلیارد ریال ‏کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شد که بیش از یک میلیارد و 100 میلیون ریال آن ‏کمک‌های نقدی بوده است‎.‎
وی همچنین کمک‌های غیر نقدی را به ارزش 23 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : این مبلغ شامل توزیع 164 هزار سبد کالا و 316 هزار پرس غذای طبخ شده در بین خانواده‌های تحت حمایت و بیش از 3 میلیارد ریال نیز برآورد سایر کالای غیر نقدی اهدایی بوده است‎.
شیران از تماممردم و هیات‌های مذهبی خواست که کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب 24011130914072 یا شماره شبای IR800600240101103091407002 و همچنین شماره کارت 6063737000002509 نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران به نام کمیته امداد واریز یا با شماره گیری #31*8877* با این نهاد همکاری داشته باشند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸، شماره 3678 ؛ 21 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین