رونمایی از تابلو شهید «محسن حججی» اثر رضا بدرالسماء
0 -

باحضور استاندار اصفهان؛

رونمایی از تابلو شهید «محسن حججی» اثر رضا بدرالسماء

رونمایی از تابلو شهید «محسن حججی» اثر رضا بدرالسماء
5 مهر 1396, 11:03 / کد خبر:19993
تابلو شهید «محسن حججی» با نام «فرزند ایران» اثر رضا بدرالسماء روز گذشته با حضور استاندار اصفهان رونمایی شد.

تابلو شهید «محسن حججی» با نام «فرزند ایران» اثر رضا بدرالسماء روز گذشته با حضور استاندار اصفهان رونمایی شد.

به گزارش  ایمنا، امروز و در آستانه تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی، اثر هنری فاخر استاد رضا بدرالسماء هنرمند پیشکسوت نگارگری اصفهان با نام «فرزند ایران» در عمارت سعدی رونمایی شد.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان، مهدی احمدی فر رئیس حوزه هنری اصفهان، مجید صادق زاده پیشکسوت هنر نگارگری و استاد رضا بدرالسماء از حاضران در این مراسم بودند.

این مراسم با ذکر خاطره دیدار استاد بدرالسماء با مقام معظم رهبری همراه بود.

استاد بدرالسماء در این مراسم ضمن ارائه توضیحاتی از مفاهیم ارزشمند این اثر فاخر گفت: چندی پیش در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتم به ایشان اعلام کردم انشالله اثری را در خصوص شهدای مدافع حرم درآینده ارائه خواهم داد. ایشان نیز با تأیید و تحسین خود در این راه برای بنده آرزوی موفقیت کردند. پس از شهادت شهید محسن حججی، کار تابلوی «فرزند ایران» را با تصویری از شهید حججی آغاز کردم که طی روزهای اخیر پایان یافت.

وی در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره اثر جدید خود پرداخت که مشروح آن در ادامه می آید:

«این اثر از قیام حضرت ابا عبدا... الحسین(ع) و جمله آخر حضرت: "هل من ناصر ینصرنی" آغاز می گردد. از ۱۴۰۰ سال پیش تا کنون مبارزه میان حق و باطل وجود داشته است تا اینکه با رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی و جان فشانی شهدا، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و نظام جمهوری اسلامی در ایران بر قرار شد.

از ابتدای شروع انقلاب اسلامی تاکنون شیاطین زمان و مستکبرین عالم تمام نیروی خود را برای متوقف ساختن این نظام الهی بکار بسته اند، اما با یاری حضرت صاحب الزمان عجل ا... و رهنمودهای ولی فقیه زمان حضرت آیه ا... خامنه ای با بصیرت مردم و جان نثاری شهدا و خانواده ایشان درخت نظام جمهوری اسلامی هر روز ریشه دار تر از قبل شده و با خون شهیدان آبیاری و جان تازه ای می گیرد.

می توان شهادت شهید حججی را به عنوان انقلاب سوم مردم ایران پس از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸ معرفی کرد.

گلها و شکوفه های لاله و شقایق که از خون شهدا روییده نمادی از زنده بودن و طراوتی است که بوسیله خون شهید به جامعه تزریق می شود.

همسر شهید با اقتدا به حضرت فاطمه زهرا سلام ا... علیها، همچون حضرت زینب سلام ا... علیها سرو قامت ایستاده است و پیام ادامه راه شهیدان را که همان پیاده شدن پرچم لااله الا ا... در سراسر کره زمین می باشد به فرزند خویش و نسل های آینده انتقال می دهد.

محراب، نشانه ای از معماری اسلامی بوده و بیانگر آن است که شهید حججی و خانواده ایشان نماد و الگوی شاخصی از یک خانواده ایرانی اسلامی می باشند.

شهید حججی، حجت خداوند، به عنوان نماد تمامی شهدا شاهد بر اعمال همه ما انسانهاست و ما با عملکردمان بایستی جوابگوی خون شهدا باشیم.

سربند شهید "یا مهدی عجل ا... تعالی فرجه الشریف" نشان سربازان و منتظران حضرت حجت ابن الحسن می باشد که شهید با این سربند امید  ظهور منجی عالم بشریت را در همه انسانها زنده می کند.

تابلو فرزند ایران با سبک نگارگری ایرانی اسلامی که هنر ملی میهنی ما می باشد به تصویر کشیده شده و می تواند سر منشاء تحول در این هنر اصیل و سرآغازی بر مکتب نگارگری نوین در جمهوری اسلامی ایران که انشا ا... آثار نگارگران در این مکتب رسالت خود را به انجام رسانده و با نسل معاصر ارتباط بهتر و موثر تری برقرار کند.

تابلو به گونه ای ترسیم شده است که می تواند با مخاطب عام و خاص در طول زمان و مکان ارتباط برقرار کند.

اثر فرزند ایران در عین نشان دادن واقعه دلخراش عاشورا، امید، طراوت و نشاط را نیز به جامعه القا می کند.

یاد، نام و راه شهیدان مستدام و پر رهرو باد.»

شهید محسن حججی از شهدای مدافع حرم است که در خاک کشور سوریه توسط گروهک تروریستی داعش به شهادت رسید.

پیکر مطهر این شهید امروز ۵ مهرماه همزمان با روز ۶ محرّم الحرام در میدان امام(ره) اصفهان تشییع شده و سپس به شهر زادگاه او نجف آباد منتقل می شود.


  • %%alt%% 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین