حقوق و جایگاه اجتماعی بانوان مورد توجه جدی دولت است
0 -

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

حقوق و جایگاه اجتماعی بانوان مورد توجه جدی دولت است

حقوق و جایگاه اجتماعی بانوان مورد توجه جدی دولت است
5 مهر 1396, 16:10 / کد خبر:20038
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: باید برای تمامی دختران و زنان جامعه فرصت های برابر ایجاد کرد تا ارکان جامعه به درستی پیشرفت کند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: باید برای تمامی دختران و زنان جامعه فرصت های برابر ایجاد کرد تا ارکان جامعه به درستی پیشرفت کند.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار که در همایش «بانوان نقش آفرین» در ورامین، سیاست دولت دوازدهم را در قبال جامعه زنان کشور بیان کرده است می‌گوید: دولت دوازدهم برای حقوق بانوان جایگاه ویژه‌ای قائل است. این دولت در عرصه اجتماعی نیز به نقش بانوان توجه ویژه داشته و آنان را همواره در کنار مردان می داند؛ چرا که دست یابی به جامعه بالنده بدون توجه به نقش زنان میسر نمی شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان در این باره می گوید: براساس قانون اساسی و رویکرد دولت دوازدهم ، بانوان از سهم برابری در جامعه برخوردارند. باید برای تمامی دختران و زنان جامعه فرصت های برابر ایجاد کرد تا ارکان جامعه به درستی پیشرفت کند.

 ابتکار، در انتقال دیدگاه‌های دولت به افکار عمومی بر نقش آموزش و پرورش برای آماده سازی جوانان و به ویژه بانوان در ایفای نقش موثر اجتماعی تأکید می‌کند: دختران و پسران ما باید از نوجوانی مهارت زندگی را کسب کنند و در این مهم نظام آموزش و پرورش نقش بسزایی دارد و باید در کنار نگاه به مباحث علمی و افزایش محفوظات، مهارت های زندگی را به آنان آموزش دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین اضافه می کند: رئیس جمهوری در دولت دوازدهم به بحث اشتغال و تولید بنا بر شاخصه‌های ملی توجه ویژه داشته و بر ضرورت توجه به ساماندهی اقتصادی تأکید دارد.

او می گوید: ادامه روند کاهش تورم، خروج از رکود، توجه به تولید، رونق صادرات و اقتصادی در دستور کار دولت قرار دارد و بی گمان این مهم در دولت دوازدهم با جدیت بیشتری دنبال می شود.

ابتکار می گوید: هر شهروند ایرانی باید حقوق شهروندی خود را بشناسد؛ اینکه چه حقوقی در جامعه دارد و مسئولیت و تکالیف او چیست؟.

به عقیده او دستیابی به این هدف  میسر نمی شود جز این که آموزش و پرورش ،‌دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهی وارد میدان شوند تا جامعه را از حقوق خود آگاه کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، ابتکار همچنین رفع مشکل بیکاری را مستلزم همت و تلاش تمامی مسئولان و بهره گیری از توان و ظرفیت سازمانهای مردم نهاد می داند؛ سازمانهایی که از نگاه دولت دوازدهم به صورت داوطلبانه و با انگیزه های دینی وارد میدان می شوند و بخشی از مشکلات جامعه را به دوش می‌کشند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
19 آذر 1396 14:10
محفوظي:
سر كار خانم دكتر ابتكار
با سلام ،
لطفا ً دستور فرمائيد حق عائله مندي خانمهاي مجرد در همه دستگاههاي دولتي و دانشگاه ها پرداخت شود چرا در بعضي از دستگاههاي دولتي و دانشگاه ها پرداخت مي شود و در بعضي ها پردخت نمي شود با توجه به اينكه اين حق ماست چرا بعضي ها بصورت سليقه اي عمل مي كنند. اين بخشنامه بوده است كه به حقوق اضافه شود. چرا ؟
0 -
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 02 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین