اگر گوش‌تان وزوز می‌کند؛ بخوانید

کد خبر: 20839 تاریخ انتشار: 1396/07/13 ؛ ساعت: 15:19 نویسنده: حامد بابایی
وزوز گوش بیماری‌ای است که با ایجاد صدای دائمی در گوش شکل می‌گیرد که می‌تواند آسیب‌های جدی‌ به سلامتی روان و مغز افراد وارد کند، از این رو نخستین مرکز درمانی این بیماری در تهران راه اندازی شد تا با همکاری پزشکان ایرانی و آلمانی این بیماری درمان شود.
وزوز گوش بیماری‌ای است که با ایجاد صدای دائمی در گوش شکل می‌گیرد که می‌تواند آسیب‌های جدی‌ به سلامتی روان و مغز افراد وارد کند، از این رو نخستین مرکز درمانی این بیماری در تهران راه اندازی شد تا با همکاری پزشکان ایرانی و آلمانی این بیماری درمان شود. 

دکتر بهروز سلامت، یکی از بنیانگذاران نخستین مرکز تخصصی درمان وزوز گوش تهران گفت: وزوز گوش صدایی است که در گوش‌ها و یا در سر بدون منبع خارجی می‌شنویم، این صدا در گوش ۲۴ ساعته شنیده می‌شود.

وی ادامه داد: زنگ گوش همان وزوز گوش معنی می‌شود که زندگی افراد را مختل می‌کند، این بیماری در ایران علل مختلفی دارد که یکی از آنها آلودگی صوتی ناشی از ترافیک‌های طولانی است، ضمن اینکه برخی از افراد هم ممکن است به خاطر حضور در جبهه و شنیدن صداهای ناشی از انفجار و بسیار بلند دچار این مشکل شده باشند که امکان درمان آنها تا امروز فراهم نشده بود.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه این مرکز به دیتابیس‌های آلمانی متصل است،گفت: بخش مهم در این مرکز داشتن دیتابیس بسیار خوب و در ارتباط با دیتابیس زیگ بورگ آلمان است که در هر لحظه می‌توانیم اطلاعات بیماران، آخرین روش‌های درمانی، تحقیقات و هر آنچه را که برای ریشه کن کردن این بیماری نیاز است، در اختیار یکدیگر قرار دهیم. در کنار این همکاری با EG-info اروپا و دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان بخش گوش و گلو و بینی نیز در ارتباط هستیم.

سلامت اضافه کرد: با اشاره به علل ایجاد این بیماری در افراد گفت: اختلالات فکی و گیج گاهی، کم شنوایی، سرگیجه، اضطراب شدید و تومور مغزی از علل ایجاد وزوز گوش است و عملا متخصص‌های مختلفی برای شناسایی و درمان این بیماری نیاز است.

وی افزود: خصوصیت بارز نخستین مرکز شنوایی و وزوز گوش تهران این است که تمام تخصص‌های مورد نیاز برای درمان این بیماری از جمله گوش، گلو و بینی، روانپزشک، مغز و اعصاب، اختلالات فکی و گیجگاهی و روانشناس در یک مرکز جمع شده‌اند تا درمان بیمار سریع‌تر انجام شود.

سلامت که دکترای تخصصی تحقیقات مغز از آلمان دارد، یادآور شد: وزوز گوش ممکن است در برخی افراد مورد درمان هم قرار نگیرد اما کاری که می‌توان برای آنها انجام داد این است که با ارائه خدمات روانشناسی آرامش بیشتری به آنها بخشید تا با این بیماری کنار بیایند.

  • اشتراک گذاری در توئیتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
  • اشتراک گذاری در پینترست
  • لینک کوتاه
حامد بابایی
عکس خوانده نمی شود
اینفوگرافیک
مدرسه وب
دوستی شهر با شهروندان معلول خود
آشپزخانه امروز
بررسی بازی
مهاجرت اما نه برای کار!
تندرستی
ویجت ها