رییس سازمان خصوصی سازی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده بخشی از سود سهام عدالت به مشمولان پرداخت و باقی مانده آن نیز تا پایان اسفندماه بین آنها توزیع خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، میرعلی اشرف پوری حسینی با اشاره به آخرین جزییات پرداخت سودسهام عدالت به مشمولان اظهار داشت: اخیرا نامه‌ای به ریاست جمهوری مبنی بر ‎جلوگیری از پرداخت نقدی سود سهام عدالت ارسال شده که هم اکنون قضاوت درمورد آن به علت مطلع نبودن از جزییاتش امکان پذیر نیست. این درحالی است که سازمان خصوصی سازی ۱۱ سال قبل براساس مصوبه  شورای اصل ۴۴موظف به  پرداخت سود سهام به مشمولان شده است.

وی ادامه داد: اخیرا شایعاتی مبنی بر به تعویق افتادن  سود سهام عدالت در فضای مجازی منتشر شده ،اما براساس مصوبه اصل  ۴۴ ،سود سهام عدالت ،امسال به سهامداران تعلق خواهد گرفت  و سازمان خصوصی سازی  نیز موظف به پرداخت سود وصولی از شرکت‌ها به مشمولان پرداخت است.

پوری حسینی درخصوص واگذاری سود سهام عدالت به مردم تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده بخشی از سود سهام عدالت به مشمولان پرداخت و باقی مانده  آن نیز تا پایان اسفندماه بین  آنها  توزیع خواهد شد.

گفتنی است؛ طبق اعلام سازمان خصوصی سازی ،بر اساس قانون ،با گذشت ۱۰ سال از اختصاص سهام عدالت به مشمولان، سود آنها باید به  صورت نقدی به حساب دارندگان سهام عدالت واریز شود. مشمولان باید با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir اقدام به ورود شماره شبای حساب بانکی خود کنند تا در ماه‌های پیش‌رو سود سال مالی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب آن‌ها واریز شود.