آذری: به‌دنبال مقابله با "استعداد دزدی" در فوتبال ایران هستیم

فیفا با بازی موقت "شکاری" در روسیه موافقت کرد

آذری: به‌دنبال مقابله با "استعداد دزدی" در فوتبال ایران هستیم

آذری: به‌دنبال مقابله با "استعداد دزدی" در فوتبال ایران هستیم
16 مهر 1396, 16:03 / کد خبر:21178
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: در پرونده رضا شکاری به دنبال این هستیم که با "استعداد دزدی" مقابله کنیم، متأسفانه بازیکنی که باشگاه برای آن زحمات زیادی کشیده به راحتی توسط برخی از افراد به باشگاه‌هایی در خارج از ایران منتقل می‌شود.
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: در پرونده رضا شکاری به دنبال این هستیم که با "استعداد دزدی" مقابله کنیم، متأسفانه بازیکنی که باشگاه برای آن زحمات زیادی کشیده به راحتی توسط برخی از افراد به باشگاه‌هایی در خارج از ایران منتقل می‌شود.
سعید آذری در گفت‌وگو با  تسنیم درباره آخرین وضعیت انتقال رضا شکاری بازیکن جوان تیم ذوب‌آهن اصفهان به روبین کازان روسیه و پیگیری پرونده این بازیکن توسط باشگاه ذوب‌آهن، اظهار داشت: پرونده شکاری تکمیل شده است و یک وکیل بین‌المللی ایتالیایی نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده و مذاکرات لازم نیز با این وکیل انجام شده است.
به دنبال مقابله با "استعداد دزدی" در فوتبال ایران هستیم
وی با بیان این‌که در پرونده رضا شکاری 2 هدف را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: ابتدا به دنبال این هستیم که با "استعداد دزدی" مقابله کنیم، متأسفانه بازیکنی که باشگاه برای آن زحمات زیادی کشیده است به راحتی توسط برخی از افراد به باشگاه‌هایی در خارج از ایران منتقل می‌شود.
مدیر عامل باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: این اتفاق قبلا نیز در فوتبال ایران رخ داده است و متأسفانه توجهی به این موضوع نمی‌شود، باید به صورت جدی از این قضیه دفاع کنیم تا حق و حقوقمان پایمال نشود.
موفقیت در چنین پرونده‌های به اندازه یک "تار مو" است
وی بیان کرد: مسائل اقتصادی نیز در این موضوع دخیل است و بایستی 2 هدف خود را با جدیت کامل دنبال کنیم، موفقیت در این پرونده‌ها به اندازه یک "تار مو" است و شخصیت فوتبال ایران نیز به دلیل پرونده‌های بسیار زیادی که در فیفا وجود دارد بسیار مهم است.
آذری تأکید کرد: باشگاه ذوب‌آهن نخستین باشگاه‌هایی است که به صورت طلبکارانه از این موضوع شکایت کرده است و این در حالی است که در موضع حمله قرار داریم، اما دفاع از حق و حقوق باشگاه در این موضع نیز باید کاملا هوشمندانه باشد و به همین دلیل با نفراتی مذاکره می‌کنیم که در زمینه دفاع از حق و حقوق باشگاه‌ها دارای برد بین‌المللی باشند و در کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فیفا نیز از اعتبار مناسبی برخوردار باشند.
مدیر عامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به این‌که از صادرشدن ITC موقت رضا شکاری به دلیل قانون فیفا مطلع بودیم، گفت: از این به بعد نیز تمام تلاش خود را برای پیروزی در این پرونده انجام می‌دهیم اما برنده‌شدن در چنین پرونده‌هایی بسیار سخت است.
وی خاطرنشان کرد: در قضیه "مهدی طارمی" باشگاه ترکیه‌ای شدیدترین تنبیهات را در بدترین زمان ممکن علیه باشگاه پرسپولیس انجام داد و امیدواریم باشگاه پرسپولیس با توانایی خاص خود و حمایت هوادارانش بازی متکی بر "غیرت ایرانی" را به نمایش گذاشته و به عنوان یک ایرانی تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا آبروی فوتبال ایران حفظ شود.
آذری بیان کرد: باشگاه‌های ایرانی در فیفا وجهه خوبی نداشته و باید این حقیقت‌ها را بپذیریم و این کار ما را سخت‌تر خواهد کرد.
مقصر اصلی در انتقال شکاری دلالی است که این بازیکن را گمراه کرد
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به این سؤال که چه فردی یا افرادی را در پرونده رضا شکاری و انتقال این بازیکن به باشگاه روسیه‌ای مقصر می‌دانید، اظهار داشت: مقصر اصلی دلالی است که این بازیکن را گمراه کرد و فوتبال روسیه را به صورت دیگری برای این بازیکن متصور ساخت، باشگاه ذوب‌آهن با تشکیل کارگاه بین‌المللی برنامه‌ریزی‌های خاصی را برای انتقال استعدادها انجام داده است.
وی ادامه داد: به نظر بنده، مطالعه کم رضا شکاری در انتقال به تیم‌های اروپایی یکی از عوامل دیگر به وجود آمدن این مشکل شده و در این حالی است که شکاری با مطالعه بیشتر توانایی بازی در تیم‌های مطرح اروپایی را نیز داشت.
شکاری 2 مرتبه از ذوب‌آهن عذرخواهی کرد
آذری با اشاره به این‌که نمی‌توان جلوی تصمیم بازیکن را گرفت، گفت: حدود 12 ساعت در زمان‌های مختلف با رضا و پدر وی صحبت کردیم اما به تصمیم او احترام گذاشتیم، شکاری 2 مرتبه از ذوب‌آهن عذرخواهی کرد و نهایتا این بازیکن راهی روسیه شد، فیفا نیز با بازی موقت وی در روسیه موافقت کرده است اما از حقوق خود با جدیت دفاع می‌کنیم.
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به این سؤال که آیا محرومیت مهدی طارمی برای شکاری نیز رخ می‌دهد، یا خیر، تصریح کرد: بنده از قضیه مهدی طارمی اطلاعی ندارم و در این مورد اظهار نظر نمی‌کنم، پرونده‌های فیفا ممکن است شبیه یکدیگر باشند اما ممکن است جزئییات قرارداد و توافقات متفاوت باشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، شماره 3829 ؛ 15 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین