عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی علل مرگ دانشجوی اصفهانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد.
اکبر ترکی در گفت‌وگو با تسنیم ، درباره جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نخستین مبحث مطرح‌شده در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مربوط به فوت خانم قاسمی دانشجوی اهل روستای قلعه بهمن بوئین میاندشت در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بود، نوبخت رئیس کمیسیون بعد از صحبت‌ها و بررسی‌های انجام‌شده در این زمینه گروهی را از کمیسیون بهداشت و درمان انتخاب کرد تا ضمن بررسی علل حادثه گزارشی را به کمیسیون ارائه کنند.
وی با بیان اینکه مسئولیت این گروه بررسی، به بنده محول شده که آقایان بنیادی و خالقی نیز بنده را همراهی می‌کنند، افزود: امروز با سفر به شهرکرد از نزدیک علل حادثه را بررسی می‌کنیم، ضمن اینکه احتمالاً به شهرستان بوئین میاندشت محل زندگی خانم قاسمی نیز خواهیم رفت تا از نزدیک با خانواده وی گفت‌وگو داشته باشیم و ابعاد قضیه روشن شده و گزارشی دراین‌باره تهیه شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره احتمالات دیگر پیرامون مرگ این دانشجوی پزشکی گفت: اکنون نمی‌توانیم صحبت دیگری در این باره داشته باشیم، باید ابتدا از نزدیک شرایط را بررسی کرده و مدارک و شواهد را ببینیم، ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد و قبل از بررسی نمی‌توان با قطعیت در این باره صحبت کرد.
وی درباره تلاش‌های مجلس برای تصویب قوانین مرتبط با استانداردسازی و ایمنی بخشیدن به خوابگاه‌های دانشجویی و مکان‌های مشابه، اظهار داشت: چند ماه پیش در کمیسیون بهداشت و درمان راجع به زندان‌ها، خوابگاه‌ها، سربازخانه‌ها و اماکن مشابه مباحثی را در دستور کار قرار دادیم تا بررسی و گزارشی ارائه شود و راستای آن اقدامات لازم انجام گیرد.
ترکی با بیان اینکه اتفاق اخیر سبب شد که این روند تسریع شود، گفت: دلایل بروز این اتفاق باید از نزدیک بررسی شود تا نتایج آن به دیگر موارد مشابه نیز برای جلوگیری از تکرار وقوع، تعمیم پیدا کند.
نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس افزود: در سفرهای گذشته‌ای که از طرف کمیته فرهنگی کمیسیون اصل 90 به شیراز، اصفهان، خراسان‌رضوی و جنوبی و همدان داشتیم همزمان قسمتی از وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی را بررسی کردیم، در برخی شهرها مانند شیراز خوابگاه‌ها از ساختمان مطلوبی برخوردار نبود، از لحاظ ایمنی نیز مشکلاتی داشتند که باید نتایج بررسی‌ها جمع‌بندی شده و به کمیسیون ارائه شود تا احتمالاً در صحن علنی مجلس قرائت و سپس برای پیگیری به وزارت بهداشت هم انعکاس یابد.