شهردار اصفهان گفت: نهادهای محلی دراعتماد سازی بین دولت و مردم نقش آفرینی می کنند و این مهم می تواند بسیاری از مشکلات دولت را مرتفع کند.

به گزارش مهر ، قدرت الله نوروزی در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان اظهار داشت: نهادهای محلی دراعتماد سازی  بین دولت و مردم بسیار نقش دارند به طوری که این مهم علاوه بر رفع بسیاری از مسائل دولت باعث تحول در روابط بین الملل نیز می شود.

وی با اشاره به اینکه تکریم ادیان توحیدی در راستای وفاق ملی نقش مهمی را بر عهده دارد افزود: با توجه به این که اصفهان مرکز هم زیستی ادیان توحیدی است باید از این ظرفیت باید برای مبحث مهم گفتگوی ادیان و پیروان مذاهب مختلف استفاده نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان در ادامه این دیدار  تصریح کرد: اصفهان نیاز به زیرساخت های فرهنگی و هنری است به طوری که در این حوزه ها نسبت به استانداردهای شاخص بین المللی و جهانی ضعف داریم.

طرح «حراج بزرگ اصفهان، اقتصاد هنر»  برگزار می شود

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی  نیز توجه به بخش خصوصی و مشارکت مردم و فعالان عرصه فرهنگی و هنری را مهم خواند و اظهار داشت: لازم است در زمینه موسیقی بانوان اقداماتی با مدل خاصی صورت گیرد.

وی  از راه‌اندازی حراج بزرگ در اصفهان خبر داد و بیان داشت: سعی داریم در نیمه دوم سال جاری  طرح «حراج بزرگ اصفهان، اقتصاد هنر» را برگزار کنیم و سامانه ای در این خصوص در حال راه اندازی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان ادامه داد: با استفاده از ظرفیت ۱۵ خواهر خوانده شهر اصفهان می توان طرح حراج بزرگ اصفهان با  صدور کالاهای با ارزش هنری، شاهد رونق اقتصاد هنر باشیم.

وی با اشاره به برپایی کاروان «ادیان توحیدی، وفاق ملی» در اصفهان گفت: این برنامه در سال گذشته  با هدف تاکید بر وفاق و همدلی هرچه بیشتر میان پیروان ادیان مختلف برگزار شد.