آغاز برداشت زعفران از 220 هکتار مزارع نطنز

مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

آغاز برداشت زعفران از 220 هکتار مزارع نطنز

آغاز برداشت زعفران از 220 هکتار مزارع نطنز
19 مهر 1396, 14:49 / کد خبر:21588
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت: برداشت 1 هزار و 600 کیلوگرم زعفران از 220 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نطنز آغاز شد.

ایسنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت: برداشت 1 هزار و 600 کیلوگرم زعفران از 220 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نطنز آغاز شد.

عبدالرضا مهدی بادی اظهار کرد: این میزان محصول زعفران از ۲۲۰ هکتار از مزارع شهرستان نطنز آغاز شد. 

وی افزود: میزان 1 هزار و 600 کیلوگرم یادشده، کلاله خشک زعفران است و با توجه به میزان سطح زیر کشت و میزان باروری این محصول قیدشده است.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز ادامه داد: از مجموع ۲۲۰ هکتار مزارع زعفران شهرستان نطنز، ۱۶۰ هکتار از آن در بخش مرکزی و ۶۰ هکتار در بخش کویری امامزاده قرار دارد. 

وی تصریح کرد: ازآنجایی‌که زعفران نیاز به آب کمتری دارد و صرفه اقتصادی بهتری برای کشاورزان دارد و هم جزو گیاهان دارویی است، طرح‌هایی در جهاد کشاورزی وجود دارد تا کشت این محصول در این منطقه افزایش یابد. 

مهدی بادی بابیان اینکه شهرستان نطنز قطب تولید زعفران در استان اصفهان است، به اشتغال‌زائی این محصول در نطنز اشاره کرد و گفت: پرورش زعفران ازنظر اقتصادی صرفه بسیار خوبی داشته است که در کنار سود حاصل از فروش محصول تولیدی، زمینه اشتغال‌زایی فصلی حدود ۴۰۰ نفر از شهروندان شهرستان را به وجود آورده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3802 ؛ 11 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین