برگزاری ورک‌شاپ خوشنویسی در اصفهان
0 -

با اشعاری در توصیف امام حسین (ع) ‌‌

برگزاری ورک‌شاپ خوشنویسی در اصفهان

برگزاری ورک‌شاپ خوشنویسی در اصفهان
20 مهر 1396, 09:37 / کد خبر:21647
مدیر انجمن خوشنویسان اصفهان گفت: به مناسبت هفته خوشنویسی ورک شاپ خوشنویسی با اشعاری در توصیف امام حسین (ع) در اصفهان برگزار می‌شود.
مدیر انجمن خوشنویسان اصفهان گفت: به مناسبت هفته خوشنویسی ورک شاپ خوشنویسی با اشعاری در توصیف امام حسین (ع) در اصفهان برگزار می‌شود.
مهدی فروزنده در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به هفته خوشنویسی اظهار داشت: به مناسبت هفته خوشنویسی ورک شاپ‌هایی متعددی در سطح شهر برگزار می‌شود، یکی از این ورک شاپ با همکاری مجموعه فرهنگی تخت فولاد در سطح اساتید برگزار میشود و به دلیل اینکه در ایام محرم است اشعاری که در توصیف امام حسین (ع) است خوشنویسی میشود.
وی افزود: این ورک شاپ با عنوان  عاشورا در آئینه خوشنویسی است، همچنین در اداره ارشاد اصفهان ورک شاپ و نمایشگاهی برگزار می‌شود  حتی یک نمایشگاه از اساتید پیشکسوت  و طراز اول خوشنویسی  در نگارخانه فرشچیان در حال برگزاری است .
مدیر انجمن خوشنویسان اصفهان با اشاره به وضعیت مقبره میرعماد گفت:برای میرعماد عده‌ایگفت‌وگو می‌کنند اما باید کمر همت ببندند و اقدام عملی انجام شود هر چه بوده در حد صحبت بوده و میرعماد از خوشنویسان به نام تاریخ بوده و به مقبره آن رسیدگی بهتری شود و برای آن بزرگداشت برگزار شود.
به گزارش تسنیم، میرعماد حسنی قزوینی خوشنویس نامدار و از بزرگان هنر خوشنویسی ایران و خوشنویس برجسته در خط نستعلیق است که در مسجد مقصود بیک اصفهان معروف به ظلمات به خاک سپرده شده که وضعیت مقبره این هنرمند بسیار اسفناک است؛ خبرگزاری تسنیم نیز از وضعیت اسفناک مقبره میرعماد گزارشی منتشر کرد که هنوز مسئولان مربوطه در این مورد پیگیری خاصی انجام نداده‌اند.
هم‌چنین سال گذشته شهردار سابق اصفهان در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر در طرح تکریم هنرمندان اصفهانی به دیدار استاد ابوالوفا حسینی بزرگ خوشنویسی اصفهان رفت و گفت: میرعماد ستاره و نگین هنر خوشنویسی اصفهان و ایران است، هنر خطاطی میرعماد جز تاریخچه اصفهان است که به همین دلیل در نظر داریم مقبره این استاد را مورد رسیدگی قرار دهیم.
تاکنون این وعده نیز عملی نشده و میرعماد غریبانه در مسجد ظلمات اصفهان در وضعیت اسفناک است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین