مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان اصفهان از توقف واردات گوشت گرم قرمز خارجی به اصفهان خبر داد و گفت: گوشت های وارداتی به کشور تنها در استان تهران توزیع می شود.

علی اکبر نجفی در گفتگو با ایمنا پیرامون اینکه چرا با وجود واردات گوشت، قیمت این محصول در بازار اصفهان کاهش نداشته است، اظهار داشت: گوشت وارداتی تنها توسط ستاد تنظیم بازار کشور وارد می شود و توزیع آن فقط برای استان تهران است.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این ادعای واردات گوشت خارجی به اصفهان از سوی ستاد تنظیم بازار اصفهان شده بود، افزود: اصفهان و یا استان های دیگر سهمی از گوشت وارداتی ندارند و تنها سرریز و اضافه گوشت های وارداتی به تهران، برای مدتی وارد اصفهان می شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر گوشت قرمز وارداتی، وارد اصفهان نمی شود.

گفتنی است؛ مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان اصفهان ۲۵ مرداد ماه امسال از توزیع و عرضه بیش از ۷ هزار لاشه گوشت گرم گوسفندی مطلوب با قیمت ۳۲ هزار تومان در اصفهان خبر داده بود.

علی اکبر نجفی اعلام کرده بود: در راستای سیاست های تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ و جلوگیری از افزایش بی رویه آن شرکت پشتیبانی امور دام همچون ماه های گذشته و در جهت رفاه حال شهروندان اقدام به برنامه ریزی هماهنگ جهت واردات و توزیع گوشت گرم کرده است.

وی با اشاره به واردات گوشت از مبادی آسیای میانه و کشورهای ارمنستان و گرجستان به استان اصفهان، گفته بود: این کار زیر نظر شرکت پشتیبانی امور دام و با نظارت کامل سیستم تنظیم بازار در بین اتحادیه های کارمندی، کارگری، فرهنگیان و فروشگاه های زنجیره ای کوثر عرضه می شود.

وی تاکید کرد: برای نظارت کامل بر توزیع گوشت هماهنگی های لازم با سازمان تعزیرات انجام شده تا گوشت به دست مصرف کننده با قیمت مصوب برسد و از التهاب بوجود آمده جلوگیری شود.