مدیر کل راه آهن اصفهان از افزایش قابل توجه حمل محصولات فولاد مبارکه اصفهان توسط راه آهن طبق توافقات انجام شده خبر داد.

به گزارش ایمنا سیدرضا سادات حسینی با اعلام این خبر، اظهار داشت: پیرو سیاست های حمل ونقل ریلی مطابق با برنامه ششم توسعه و جابجایی بار از جاده بر روی ریل و برخورداری از مزیت های آن، حمل حداکثری محصولات فولاد مبارکه بر روی ریل در مذاکرات اخیر توافق شد به شکلی که افزایش صد درصدی سهم ریلی نسبت به گذشته را شاهد خواهیم بود.

مدیر کل راه آهن اصفهان تصریح کرد: مقصد بار هرمزگان است که هفته آخر شهریور ماه این امر اجرایی شده و رکورد بارگیری ۱۱۲ واگن محصولات مبارکه در روز نتیجه آن است.

وی افزود: با توجه به ترافیک سنگین مبدا- مقصد برای تحقق این امر، برنامه ریزی جهت سیر و حرکت روان در مسیر با ایجاد قطارهای برنامه ای جهت افزایش سرعت بازرگانی و همچنین افزایش سرعت تخلیه در مقصد صورت گرفته که هماهنگی کلیه عوامل از جمله شرکت فولاد مبارکه، ادارات کل مبدا تا مقصد و همچنین ادارات کل ستادی مرتبط و شرکت های حمل و نقل لازمه اجرا و استمرار این مهم است.

سادات حسینی اضافه کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک با توجه به توافقات صورت گرفته بتوانیم برای اولین بار شاهد حمل محصولات ذوب آهن توسط صنعت ریلی کشور نیز باشیم.
 وی یاد آور شد: اداره کل راه آهن اصفهان به لحاظ شاخص  های عملکردی سازمان از جمله تناژ تخلیه و تن کیلومتر رتبه اول تا سوم را در ادارات کل مناطق راه آهن کشور دارا است.