کاهش 2 هزار تومانی نرخ مرغ در بازار اصفهان

نایب رئیس اتحادیه گوشت سفید اصفهان:

کاهش 2 هزار تومانی نرخ مرغ در بازار اصفهان

کاهش 2 هزار تومانی نرخ مرغ در بازار اصفهان
22 مهر 1396, 16:01 / کد خبر:21875
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان گفت: اکنون قیمت مرغ در بازار اصفهان نسبت به اواخر شهریور امسال ۲ هزار تومان کاهش داشته است.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان گفت: اکنون قیمت مرغ در بازار اصفهان نسبت به اواخر شهریور امسال ۲ هزار تومان کاهش داشته است.
محمدعلی فروغی‌ابری در گفت‌وگو با تسنیم با تأکید بر اینکه قیمت‌ها در دست اتحادیه‌ها نیست و به تولید، عرضه و تقاضا بستگی دارد، اظهار داشت: اکنون تعادل بازار با ورود مرغ اصفهان حفظ شده و احتمال دارد که قیمت‌ها تا روزهای آینده هم اندکی کاهش داشته باشد.
وی پیرامون اینکه چه میزان مرغ اصفهان وارد بازار شده است، افزود: آمار دقیق را باید از سازمان جهادکشاورزی، صنعت و معدن استان پرسید، اما براساس مشاهدات مرغ به وفور در بازار اصفهان وارد شده است.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان افت و خیز قیمت مرغ را ناشی از نوسانات ارز ندانست و بیان کرد: در مجموع نوسانات ارزی بر تمام کالاها اثرگذار است، اما هیچ‌گونه تاثیری بر قیمت مرغ ندارد.
وی در پاسخ به این سئوال که براساس گفته‌های مسئولان نرخ نهاده‌ها شامل سویا و ذرت 20 درصد افزایش قیمت داشته آیا این گرانی‌ها بر قیمت مرغ تاثیرگذار است، تاکید کرد: نرخ این نهاده‌ها بر نوسانات قیمت مرغ بی‌تاثیر نیست، اما افزایش و کاهش بهای این کالای پروتینی بیشتر بستگی به قیمت جوجه یکروزه دارد.
فروغی ادامه داد: در ابتدای امسال قیمت جوجه یکروزه تا 3 هزار تومان افزایش داشته و غیر از گرما که عامل گرانی این کالا در تابستان شده بود بهای جوجه هم بی‌تأثیر نبوده است.
وی با اشاره به کاهش 2 هزار تومانی نرخ مرغ در بازار اصفهان، گفت: امروز این کالا درب مغازه‌ها 6 هزار و 700 تا 6 هزار 800 تومان به فروش می‌رسد.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان اظهار داشت: اکنون با کاهش قیمت جوجه، جوجه‌ریزی در مرغداری‌های اصفهان به میزان کافی انجام شده و تا 40 روز آینده با وفور مرغ در بازار هیچ‌گونه کمبودی نداریم.
 وی پیرامون میزان جوجه‌ریزی در استان اصفهان، بیان کرد: آمار جوجه‌ریزی را باید از سازمان جهاد کشاورزی استان کسب کنید.
فروغی در پاسخ به این سئوال که با نزدیک شدن به فصول سرد سال آیا تدابیری برای کاهش تلفات مرغ بر اثر آنفلوآنزا در مرغداری‌های اصفهان اجرایی خواهد شد، افزود: شیوع بیماری آنفلوآنزا به اداره کل دامپزشکی و افراد خاص ارتباطی ندارد بلکه بستگی به بیماری‌ پرندگان مهاجر دارد، اما امسال تدابیر لازم توسط سازمان‌ها مربوطه اندیشیده می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3759 ؛ 19 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  سه شنبه ۱۹ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین