آغاز ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی
0 -

رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان خبر داد

آغاز ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی

آغاز ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی
25 اسفند 1395, 17:41 / کد خبر:2209
رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان در یک نشست خبری از آغاز ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی خبر داد و گفت: پذیرش دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان، از سه‌شنبه ۲۴ اسفند 1395 آغاز شده است و تا ۱۱ فرودین 1396 ادامه خواهد داشت.

به گزارش اصفهان امروز: رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان در یک نشست خبری از آغاز ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی خبر داد و گفت: پذیرش دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان، از سه‌شنبه ۲۴ اسفند 1395 آغاز شده است و تا ۱۱ فرودین 1396 ادامه خواهد داشت. وی افزود: ثبت‌نام این دانشگاه برای ۳۵۲ کد رشته خواهد بود که از این تعداد ۲۱۷ رشته در مقطع کاردانی و ۱۳۵ کدرشته در مقطع کارشناسی است. سید حسن قاضی عسگر از پذیرش دانشجو در ۵ رشته جدید خبر داد و گفت: رشته‌های کاردانی حرفه‌ای پیرایش زنانه، کاردانی حرفه‌ای صنایع چوب و تولید مبلمان، کاردانی طراحی دوخت و لباس و کارشناسی سینما در دو گرایش تدوین و کارگردانی را به رشته‌های این دانشگاه اضافه کردیم. وی با اشاره به اینکه پذیرش در این رشته‌ها بدون کنکور و از طریق ثبت‌نام در سایت سنجش است، اظهار داشت: برای راه‌اندازی این رشته‌ها از دو طریق نیازسنجی و تعامل با سازمان‌ها و صنایع مختلف اقدام می‌شود و صنایعی که نیاز به ارتقا سطح کیفی نیروها و تکمیل نیروی انسانی دارند سفارش دوره‌های آموزشی را ارائه می‌کنند. رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان بیان داشت: در استان اصفهان ۴۳ واحد علمی کاربردی وجود دارد که در طول ۲۵ سال که از تأسیس دانشگاه می‌گذرد ۷۶ هزار دانشجو از این مراکز فارغ‌التحصیل شده‌اند. وی افزود: ۲۵ هزار دانشجو تا پایان‌ترم مهر در مراکز علمی، کاربردی استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۰۰ دانشجو مرد و هفت هزار و ۶۰۰ دانشجو زن هستند.

ارائه آموزش مهارت به زندانیان

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: زندانیان اصفهان آموزش غیرحضوری می‌بینند که در این راستا تاکنون ۴۰ نفر آموزش دیدند. مجید وفادار اظهار داشت: طی چند سال اخیر برنامه آموزشی برای زندانیان گذاشتیم که تاکنون ۴۰ نفر دوره کاردانی را گذرانده‌اند و تعدادی هم در مقطع کارشناسی به تحصیل پرداختند. وی بابیان اینکه دوره‌های آموزشی غیرحضوری برای زندانیان در رشته‌های مدیریت خانواده، روابط عمومی، مدیریت کسب‌وکار و ICT روستایی را گذاشتیم، ادامه داد: به دنبال این هستیم که طی سال‌های آینده رشته‌های حسابداری صنعتی، تبلیغات و بازاریابی را نیز بگنجانیم. معاون آموزش و پژوهش دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان تصریح کرد: همچنین دوره‌های حضوری را در خود دانشگاه در رشته‌های جوشکاری، طراحی دوخت لباس گذاشتیم که برای تأمین شهریه آن سهم ۱۵ درصد دانشگاه را بخشیدیم و برای تأمین مابقی هزینه‌ها به دنبال خیرین هستیم.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 18 آذر ۱۳۹۸، شماره 3675 ؛ 18 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 18 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین