بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در تیران و کرون اختصاص یافت

معاون فرماندار تیران و کرون:

بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در تیران و کرون اختصاص یافت

بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در تیران و کرون اختصاص یافت
7 آبان 1396, 14:19 / کد خبر:23350
معاون فرماندار تیران و کرون گفت: بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا امسال برای مشاغل خانگی در این منطقه اختصاص‌یافته است.

ایرنا: معاون فرماندار تیران و کرون گفت: بیش از پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا امسال برای مشاغل خانگی در این منطقه اختصاص‌یافته است. 

عبدالله بنهری افزود: توزیع این اعتبار بر اساس معرفی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، فنی و حرفه‌ای، صنعت و معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی و تائید کارگروه اشتغال است. 

وی بیان کرد: تاکنون بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون ریال این تسهیلات توسط متقاضیان در قالب افراد مستقل و گروه‌های پشتیبان مشاغل خانگی جذب‌شده است. 

معاون فرماندار تیران و کرون بابیان اینکه این تسهیلات قرض‌الحسنه است، اظهار کرد: سقف تسهیلات برای مشاغل خانگی مستقل و فردی 50 میلیون ریال و برای گروه‌های پشتیبان که کارگاهی فعالیت می‌کنند، 200 میلیون ریال است.

 وی بابیان اینکه مشاغل خانگی فرصتی برای تأمین معاش و آغاز ورود به صحنه اقتصادی است، خاطرنشان کرد: همکاری بانک‌ها در اختصاص این اعتبار لازم است و حداقل شرایط برای متقاضیان در نظر گرفته شود تا اینکه افراد متقاضی قادر به ایجاد فرصت اشتغال برای خود باشند.

 ارائه تسهیلات اشتغال خانگی در شهرستان تیران و کرون برای 28 رشته شامل زنبورداری، بسته‌بندی و تولید عسل، قلم‌زنی، گرافیک، طراحی دکوراسیون خانگی، تولید و بسته‌بندی زعفران، تولید قارچ، دوخت لباس، پرورش گوسفند، بره، بز، تولید موسیر و کتیرا، تولید شیره و سرکه انگور و مواردی از این قبیل پیش‌بینی‌شده است. سال گذشته 2 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان تیران و کرون اختصاص یافت که 77 درصد آن تا پرداخت شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3716 ؛ 06 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین