مراسم استقبال از مدال‌‌آوران مسابقات کاراته قهرمانی جهان شامگاه سه‌شنبه در سالن اجتماعات سرای ورزشکاران استان اصفهان برگزار شد.
به گزارش تسنیم ، در این مراسم که به همت هیئت کاراته استان اصفهان برنامه‌ریزی شده بود، جمع کثیری از مسئولان ورزش استان، پیشکسوتان و اساتید بزرگ کاراته حضور داشتند.
در مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان کاراته که به میزبانی کشور اسپانیا بود، تیم کاتای دختران اصفهان شامل یگانه شهپری، گلناز شاهزیدی و عرفانه مساح، تاریخ‌ساز شد و برای نخستین بار گردن آویز برنز را به گردن آویختند و قاسم خوبرو، دیگر ملی پوش اصفهانی نیز صاحب گردن آویز برنز شد.
رئیس هیئت کاراته استان اصفهان در این مراسم درباره مدال آوران این دوره از رقابت‌ها گفت‌: قاسم خوبرو جوان شایسته گلپایگانی تمام سختی‌ها را تحمل کرده تا توانست مقام‌سوم این رقابت‌ها را بدست بیاورد و مقام سوم تیم دختران نیز برای ما از طلا ارزشمندتر است.
دوانیان تصریح کرد: بعد از سال‌ها تلاش هیئت کاراته استان به همت استادان خوبی که در سطح استان قرار دارند، توانستیم به این مقام ارزشمند دست یابیم.
معاون امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: بدون شک با برنامه‌ریزی 6 ساله هیئت کاراته این اتفاق مهم میسر شد. اداره کل ورزش و جوانان در حال بررسی عملکرد هیئت های ورزشی است و برای اعزام به مسابقات جاکارتا هیئت ووشو و کاراته در نظر گرفته شده است.
امینازاد تصریح کرد: عملکرد هیئت کاراته استان از سال گذشته در حال بررسی است و خروجی عملکرد هیئت به خوبی مشخص و این روند روبه جلواست.
ناظریان پیشکسوت کاراته استان درباره این رویداد مهم ورزش استان اصفهان گفت‌: ردپای تلاش و سخت کوشی ملی‌پوشان و پدر و مادران آن‌ها نیز در این اتفاق بزرگ باقی ماند، این اتفاق از حاصل یک کار جمعی است.
وی بیان کرد: اصفهان بعد از مدال طلای هاشمیان که در سال 2005 کسب شد، روند موفقیت تا امروز تداومی نداشته و خوشحالیم که این اتفاق صورت گرفت.
در پایان مراسم از ملی پوشان و مربیان با اهدای جوایز نفیس تجلیل شد.