کره جنوبی ۱۸ شهروند کره شمالی را تحریم کرد

در آستانه سفر ترامپ به سئول؛

کره جنوبی ۱۸ شهروند کره شمالی را تحریم کرد

کره جنوبی ۱۸ شهروند کره شمالی را تحریم کرد
15 آبان 1396, 10:31 / کد خبر:24085
در حالی که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد سه شنبه به کره جنوبی سفر کند، سئول تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه ۱۸ شهروند کره شمالی اعمال کرده است.
در حالی که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد سه شنبه به کره جنوبی سفر کند، سئول تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه ۱۸ شهروند کره شمالی اعمال کرده است.
به گزارش  تسنیم به نقل از رویترز، کره جنوبی در ادامه تلاش های بین المللی برای قطع منابع مالی و انتقال غیرقانونی پول به کره شمالی، 18 شهروند کره شمالی را تحریم کرده است. بر اساس این تحریم ها، هرگونه مبادله مالی بین شهروندان کره جنوبی با این افراد ممنوع خواهد بود.
بر اساس بیانیه رسمی دولت کره جنوبی که در وبسایت وزارت کشور منتشر شده، همه این 18 نفر که از سوی سئول با تحریم روبرو شده اند، به طور مستقیم با بانک های کره شمالی در ارتباط بوده‌اند.
یک مقام رسمی دولت کره جنوبی در این باره تاکید کرد: همگی این افراد کسانی هستند که در موسسات مالی و بانک های کره شمالی هستند و پیش از این از سوی سازمان ملل تحریم شده بودند.
وی در ادامه تصریح کرد: آنها کارکنان عالی رتبه ای هستند که با برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی و همین طور تلاش های پیونگ یانگ برای مبادلات ارزی خارجی در ارتباط مستقیم هستند.
این مقام کره جنوبی گفت: هدف ما این است که افراد را تشویق به عدم انجام مبادلات مالی مشکل ساز با کره شمالی کنیم و به طور کلی افراد درباره هرگونه مبادله مالی با کره شمالی کاملا محتاط باشند. انتظار داریم که این اقدام به مسدود کردن منابع اصلی ارز خارجی کره شمالی و توقف توسعه تسلیحات کشتار جمعی این کشور کمک کند.
اعلام این تحریم ها یک روز قبل از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سئول بوده است. این بخشی از سفر 12 روزه ترامپ به کشورهای آسیایی است. پیش بینی می شود مساله هسته‌ای و موشکی کره شمالی از جمله مهمترین موضوعات گفتگوی ترامپ با مقام های ارشد کره جنوبی خواهد بود.
تحریم های اعمال شده علیه کره شمالی طی سال های اخیر، تاثیر چندانی بر ادامه برنامه های موشکی و هسته ای این کشور نداشته است.
14 نفر از افرادی که تحریم شده اند، در چین زندگی می کنند. 2 نفر دیگر در لیبی هستند و 2 نفر باقی مانده نیز ظاهرا در روسیه ساکن هستند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۱اسفند ۱۳۹۹، شماره 4022 ؛ 11 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۱اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین