کاهش صادرات طلای اصفهان از ۷۵۰ به ۲۰ میلیون دلار
0 -

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا وجواهر آغاز به کار کرد؛

کاهش صادرات طلای اصفهان از ۷۵۰ به ۲۰ میلیون دلار

کاهش صادرات طلای اصفهان از ۷۵۰ به ۲۰ میلیون دلار
17 آبان 1396, 11:01 / کد خبر:24343
انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی استان اصفهان با حضور رییس، نایب رییس و خزانه دار اتاق بازرگانی و جمعی از تولیدکنندگان، بنکداران و صادرکنندگان طلا و جواهرات در بازار حکیم اصفهان آغاز به کار کرد.

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی استان اصفهان با حضور رییس، نایب رییس و خزانه دار اتاق بازرگانی و جمعی از تولیدکنندگان، بنکداران و صادرکنندگان طلا و جواهرات در بازار حکیم اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش ایمنا رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم افتتاحیه این انجمن، گفت: نبود انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهرات در مرکز تولید طلای کشور به شدت احساس می شد و این انجمن می تواند نقش مهمی در برطرف شدن مسایل و مشکلات تولیدکنندگان  و صادرکنندگان طلا داشته باشد.

سید عبدالوهاب سهل آبادی تاکید کرد: هم افزایی و همگرایی فعالان اقتصادی در تمامی بخش از جمله طلا  می تواند معضلات پیش رو را با ممارست و پیگیری برطرف کند.

وی با اشاره به صدور مجوز تشکل های اقتصادی از سوی اتاق بازرگانی ایران، گفت: انجمن ها می توانند از خدمات اتاق بازرگانی برای ارایه خدمات به اعضای خود استفاده کنند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از فعالان بخش طلای استان اصفهان خواست که مسایل و مشکلات خود را به شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان ارایه کنند و افزود: شورای گفتگو به ریاست استاندار و با حضور مدیران سازمان های دولتی و بخش خصوصی توانسته مسایل بخش مختلف را همراه با ارایه راهکار به تصویب برساند.

وی با اشاره به اینکه اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون، خانه صنعت، معدن و تجارت، کانون کارفرمایان و کارآفرینی استان اصفهان در یک راستا و هماهنگ با یکدیگر فعالیت می کنند بیان داشت: هم صدا بودن تشکل های اقتصادی می تواند در تصمیم سازی و تصمیم گیری های اقتصادی سازمان های دولتی تاثیر بسزایی داشته باشد.

سهل آبادی از برگزاری پاویون اصفهان در نمایشگاه های داخلی و خارجی توسط اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد و گفت: با هدف توسعه کسب و کار و معرفی تولیدات و محصولات واحدهای تولیدی استان این پاویون در نمایشگاه های معتبر برپا می شود.

عضو هیات مدیره انجمن تولید و صادرکننندگان طلا استان اصفهان در این مراسم، گفت: هدف از تشکیل این انجمن پیگیری مسایل و مشکلات بخش های مختلف تولید و توزیع طلا و توسعه کسب و کار فعالان این رشته است.

ابراهیم حبیب الهی افزود: صادرات طلا و جواهرات استان اصفهان در سال ۹۰ به ۷۵۰ میلیون دار رسید ولی به دلیل مشکلات مالیاتی و مصوبه بانک مرکزی این عدد به ۲۰ میلیون دلار در سال ۹۵ رسیده است.

مسئول کمیته طلا و جواهرات اتاق بازرگانی اصفهان از تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی طلا در استان خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ درصد النگوی خاورمیانه در استان اصفهان تولید می شود و این در حالیست که ظرفیت تولید انواع زیورآلات طلا و جواهرات در استان فراهم است ولی به دلیل مشکلات مالیاتی شاهد تعطیلی این واحدها هستیم.

وی تصریح کرد: استخراج، تولید، فروش  و صادرات طلا یک مسیر طولانی و بسیار پرزحمت است که عموم مردم و مسئولین فقط زیبایی پشت ویترین طلافروشی ها را مشاهده  می کنند و ساخت مستند طلا از تولید تا مصرف می تواند اذهان عمومی را نسبت به طلا بیشتر آشنا کند.

محسن طلا مینایی رییس انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا استان اصفهان  در این مراسم، گفت: مالیات بر ارزش افزوده یکی از چالش های جدی صنعت طلای استان اصفهان است که زمینه تعطیلی واحدهای تولیدی و صنفی را ایجاد کرده است.

 مصطفی رناسی نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم به نقش موثر تشکل های اقتصادی در توسعه کسب و کار اعضا اشاره کرد و افزود: صنعت طلای استان اصفهان می تواند با حضور در بازارهای جهانی و ارایه محصولات متنوع به توسعه کسب و کار در استان کمک کنند.

قاسمعلی جباری عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم خواستار حضور مستمر و فعال صادرکنندگان و تولید کنندگان طلا در نمایشگاه های داخلی و خارجی شد و گفت: حضور برند مشترک طلای اصفهان در بازارهای جهانی می تواند به تقویت این صنعت در تولید و صادرات منجر شود.

رضایی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا استان اصفهان خواستارفعالیت رسمی میز طلا در استان اصفهان از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و بیان داشت: فعالیت میز طلا در مرکز تولید طلای کشور می تواند در  سیاست گذاری این صنعت تاثیر مثبت داشته باشد.

هوشنگ شیشه بران رییس اتحادیه صنف طلا و جواهرات اصفهان در این مراسم، تاکید کرد: ایجاد انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا می تواند در کنار اتحادیه در صنعت طلای استان هم افزایی و هم راستایی ایجاد کند.

در پایان این جلسه اعتبارنامه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا  از سوی رییس اتاق بازرگانی اصفهان به رییس انجمن ارایه شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین