رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان گفت: امسال به دلیل کاهش قدرت خرید، اعلام کردیم بین یک هزار تا 2 هزار تومان قیمت هر کیلو گوشت کاهش پیدا کند، این کاهش قیمت طبیعی نیست و به دلیل رکود و کسادی بازار است.

رضا انصاری در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز، اظهار داشت: معمولاً با رسیدن به فصل سرما شاهد افزایش قیمت گوشت هستیم.

وی افزود: اما امسال به دلیل کاهش قدرت خرید، اعلام کردیم بین یک هزار تا 2 هزار تومان قیمت هر کیلو گوشت کاهش پیدا کند؛ این کاهش قیمت طبیعی نیست و به دلیل رکود، کسادی بازار و پایین آمدن قدرت خرید مردم است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان ادامه داد: با این حساب در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی بدون دنبه 43 هزار تومان، گوشت گوساله مخلوط 37 و ران گوساله 40 هزار تومان است.

انصاری با اشاره به تأمین گوشت اصفهان عنوان کرد: گوشت دام سبک را وارد می‌کنیم و تنها حدود 30 درصد در داخل استان تولید می‌شود؛ اما در دام سنگین نیاز استان را تأمین کرده و بعضاً مازاد را به استان‌های دیگر ارسال می‌کنیم.

وی در رابطه با واردات گوشت از استرالیا اظهار کرد: صحبت‌هایی انجام شد اما به نتیجه نرسید، قرار شد وام‌های تعلق داده شود تا شرکت‌هایی که در این راستا فعالیت دارند بتوانند وارد کرده و قیمت را کمتر کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان در پایان در پاسخ به این سؤال که قیمت گوشت در ماه‌های آتی افزایش می‌یابد یا کاهش، خاطر نشان کرد: نمی‌توان پیش‌بینی دقیق داشت، اما اگر به این منوال باشد قیمت‌ها در همین حد و اندازه‌ها باقی می‌ماند.