۳۱ میلیون فقره  چک برگشتی
0 -

۳۱ میلیون فقره چک برگشتی

۳۱ میلیون فقره  چک برگشتی
23 آبان 1396, 16:59 / کد خبر:24937
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی مجلس آمار چک‌های برگشتی در ۱۹ ماه گذشته را اعلام کرد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضائی مجلس آمار چک‌های برگشتی در ۱۹ ماه گذشته را اعلام کرد.
یحیی کمالی‌پور عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با  تسنیم، در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت:در این نشست طرح اصلاح قانون چک با حضور مسئولان ذیربط و طراحان طرح بررسی شد.
وی با بیان اینکه طراحان طرح اصلاح قانون چک مدعی بودند که در سال گذشته 14 میلیون و پانصد هزار فقره چک به ارزش 55 هزار میلیارد تومان بدهی برگشت خورده، افزود: در هفت ماه ابتدای سال 96 نیز در حدود 17 میلیون فقره چک برگشت خورده است.
عضو کمیسیون قضایی مجلس، با تاکید بر اینکه طراحان معتقد بودند که قانون فعلی چک سبب بی ارزش شدن آن و همچنین سبب به وجود آمدن پرونده‌های متعدد در دستگاه قضا شده است، ادامه داد:لذا طراحان به دنبال این هستند تا جلوی بی‌انظباطی در حوزه چک را بگیرند.
کمالی‌پور با تاکید بر اینکه طراحان 3 راهکار را برای جلوگیری از بی انظباطی در این حوزه پیشنهاد کردند، گفت: ایجاد سامانه متمرکز الکترونیکی برای ساماندهی چک‌ها، اعتبار سنجی مشتریان و همچنین ایجاد شرایطی برای بانک‌ها تا آنها بتواند نسبت به وصول چک‌ها اقدام کنند و نیاز به حضور در دستگاه قضائی نباشد، اینها از جمله راهکارهای طراحان برای ایجاد نظم در حوزه چک هاست.
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: قرار شد در جلسه بعدی کمیسیون با حضور معاون رئیس قوه قضائیه و مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد کلیات این طرح به رای اعضای کمیسیون گذاشته شود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 21 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین