مظاهری درکمین بیرانوند

گلر ملی پوش ذوب‌آهن موقعیت دروازه‌بان اصلی تیم ملی را به خطر انداخت

مظاهری درکمین بیرانوند

مظاهری درکمین بیرانوند
25 آبان 1396, 09:05 / کد خبر:25068
هفت دفع توپ در ۴۵ دقیقه که نیمی از آنها هم سیوهای تماشایی بود این آماری بسیار درخشان برای گلری که تنها یک‌نیمه درون دروازه ایستاده است، محسوب می‌شود. رشید مظاهری در چهار بازی دوستانه دو ماه اخیر تیم ملی تنها یک‌نیمه فرصت عرض‌اندام پیدا کرد و از این زمان کوتاه هم نهایت استفاده را برد.

امیر حسین احتشامی - اصفهان امروز : هفت دفع توپ در ۴۵ دقیقه که نیمی از آنها هم سیوهای تماشایی بود این آماری بسیار درخشان برای گلری که تنها یک‌نیمه درون دروازه ایستاده است، محسوب می‌شود. رشید مظاهری در چهار بازی دوستانه دو ماه اخیر تیم ملی تنها یک‌نیمه فرصت عرض‌اندام پیدا کرد و از این زمان کوتاه هم نهایت استفاده را برد. عملکرد خوب دروازه‌بان ذوب‌آهن درون دروازه در نیمه دوم به‌قدری خوب بود که بعضی‌ها حتی از به خطر افتادن جایگاه بیرانوند بگویند. اتفاقی که با یک‌نیمه بازی خوب از یک دروازه‌بان بعید است اما در مورد تصمیمات کی‌روش هیچ‌چیزی محال نیست. به بازی آمدن یک دروازه‌بان در نیمه دوم در یک بازی دوستانه می‌تواند یک بدشانسی بزرگ باشد. در نیمه دوم که مربی دست به تعویض‌های زیاد می‌زند و بازیکنان ذخیره‌اش را به داخل می‌آورد و انسجام و یکپارچگی تیم به هم می‌ریزد. همان اتفاقی که در این بازی با ونزوئلا هم افتاد و با تعویض چند بازیکن اصلی بویژه جلال حسینی که بیرون رفتنش اقتدار دفاعی را به هم‌ریخت تیم ایران در دقایقی چند اشتباه عجیب‌وغریب انجام داد و دروازه ایران با تهدید جدی مواجه شد. رشید مظاهری اما از این تهدید بیشترین استفاده را برد و فرصت خوبی برای نمایش خودش فراهم کرد. با توجه به حضور مستمر رشید مظاهری در اردوهای تیم ملی باید او را یکی از مسافران حتمی جام جهانی دانست که حضور او در روسیه محتمل است. البته این‌که او در این رقابت‌ها چه شماره‌ای را خواهد پوشید هنوز مشخص نیست.

خط قرمز کی‌روش روی نام اخباری و حقیقی

امیر عابدزاده را می‌توان آخرین دروازه‌بان از گروه 14 نفره ای دانست که در طول دوران حضور کی‌روش به تیم ملی رسید. سرمربی پرتغالی تیم ملی برای اردوی جدید یک دروازه‌بان دیگر به گلرهایی که تاکنون دعوت کرده اضافه کرد. امیر عابدزاده را می‌توان آخرین دروازه‌بانی دانست که خود را به اردوهای تیم ملی رسانده است. از هفت سال پیش و نخستین لیستی که توسط کارلوس کی‌روش منتشر شد تاکنون 14 دروازه‌بان راهی اردوها شدند و در این میان 10 دروازه‌بان درون ترکیب تیم ملی به میدان رفتند. سیدمهدی رحمتی، علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، رحمان احمدی، دانیال داوری، محسن فروزان، رشید مظاهری، سوشا مکانی، حامد لک، شهاب گردان، محمدرضا اخباری، نیما میرزازاد، سیدحسین حسینی و امیر عابدزاده دروازه‌بان‌هایی هستند که سال‌های اخیر در اردوهای تیم ملی حضور یافتند و در این میان و در بین دروازه‌بان‌های سابقه‌دار تنها محمدرضا اخباری در بازی‌های رسمی به میدان نرفته است و امیر عابدزاده نیز آخرین گلری است که پا به اردوی تیم ملی خواهد گذاشت.

مظاهری کوتاه نمی‌آید

رشید نیز ازجمله دروازه‌بان‌هایی است که می‌تواند به‌عنوان یکی از نفرات منتخب سرمربی پرتغالی تیم ملی به جام جهانی برسد. مظاهری که سال‌های اخیر توسط کی‌روش به تیم‌ملی دعوت می‌شد پنجم فروردین‌ماه سال ١٣٩۵ نخستین بازى ملى خود را مقابل هند انجام داد و به تکرار خاطره شیرین نوروز می‌اندیشد. او در یک بازی رسمی برابر تیم ملی هند از دور اول رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به میدان رفت و توانست دروازه خود را بسته نگه دارد. البته او در بازی دوستانه تیم ملی برابر ژاپن هم گلر اصلی تیم ملی بود اما آن بازی رسمی به‌حساب نمی‌شد. دروازه‌بان گچسارانی ذوب‌آهن چند فصلی است پیران تیم اصفهانی را بر تن می‌کند و از همین زمان هم تقریباً پای ثابت اردوهای تیم ملی بوده است. او در صحبت‌هایی که داشته بر این موضوع تأکید کرده که تنها هدفش بازی در جام جهانی است. «یکی از اهداف من در زندگی ورزشی این است که دروازه‌بان اصلی تیم ملی شوم و بتوانم فیکس در تیم ملی بازی کنم. تا آخرین لحظه برای رسیدن این هدف می‌جنگم و تلاش می‌کنم. در تیم ملی هرکسی که بهتر باشد بازی می‌کند و من می‌خواهم بهترین باشم و در جام جهانی 2018 روسیه برای تیم ملی ایران بازی کنم. البته بیرانوند عملکرد خوبی در تیم ملی داشته و من می‌خواهم با او رقابت کنم. دوست دارم او صحیح و سالم باشد و بتوانم با او رقابت کنم. در این صورت خودم را بیشتر تحسین خواهم کرد.»

علاقه کی‌روش به مظاهری

گلرهای تیم ملی می‌دانند دانند برای رسیدن به دروازه تیم ملی تنها عملکرد باشگاهی مدنظر کی روش قرار ندارد چراکه در آن صورت تنها می‌توانند به اردوی تیم ملی راه پیدا کنند و پس‌ازآن با توجه به عملکردی که آنها در اردو و تمرینات خواهند داشت حضورشان در تیم ملی قطعی خواهد شد. اخباری، مظاهری، حسینی و عابدزاده گلرهایی به شمار می‌روند که در تمرین‌های اخیر به دنبال نمایشی بهتر از رقیب اصلی خود هستند تا بتوانند خود را در دل سرمربی پرتغالی جا کنند. در اردوهای اخیر ظاهراً عملکرد مظاهری بیش از دیگر گلرها موردتوجه سرمربی تیم ملی قرارگرفته است. وقتی کی‌روش دو گلر دیگر یعنی حسینی و اخباری را خط می‌زند و مظاهری را نگه می‌دارد، پیام‌های روشنی برای مظاهری دارد.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3797 ؛ 03 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین