شکستگی و آسیب پوستی بیشترین عوارض زلزله غرب

گفتگوی اصفهان امروز با یکی از جراحان مستقر در سرپل ذهاب

شکستگی و آسیب پوستی بیشترین عوارض زلزله غرب

شکستگی و آسیب پوستی بیشترین عوارض زلزله غرب
25 آبان 1396, 09:05 / کد خبر:25069
از روز دوشنبه تیمی متشکل از پزشکان متخصص و جراح، پرستار و ماما جهت خدمات‌رسانی به هم‌وطنان آسیب‌دیده از زلزله از اصفهان به غرب کشور اعزام شد.

لادن سلطانی - اصفهان امروز :  از روز دوشنبه تیمی متشکل از پزشکان متخصص و جراح، پرستار و ماما جهت خدمات‌رسانی به هم‌وطنان آسیب‌دیده از زلزله از اصفهان به غرب کشور اعزام شد. یکشنبه‌شب فقط زمین غرب ایران نلرزید، قلب همه ایرانیان لرزید. فقط کرمانشاه در ماتم فرونرفته همه ایران ماتم‌زده است. زاینده‌رود غم خود را از یاد برد وقتی ناله بیستون را شنید؛ اما ایرانی‌ها این بار هم مهربانی خود را ثابت کردند و در قالب گروه‌ها و اکیپ‌های مختلف، هموطنان کرد را تنها نگذاشتند و به کمکشان شتافتند. همان‌طور که در بخش‌های مختلف خبر آمده ازجمله اقشاری که در نخستین ساعات پس از وقوع زلزله در کنار نیروهای امدادی به خدمات‌رسانی به مردم حادثه‌دیده شتافتند جامعه پزشکی بود؛ که البته در این میدان، پزشکان و پرستاران سراسر کشور با استقرار در مناطق زلزله‌زده تیم درمانی استان کرمانشاه را یاری می‌کنند.

اعزام اکیپ درمانی از اصفهان به منطقه زلزله‌زده

به گفته کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تیم اعزامی شامل چهار متخصص جراح عمومی، سه ارتوپد، یک متخصص هوشبری، ۳۷ پرستار، ۱۱ کارشناس اتاق عمل، شش تکنسین هوشبری، دو ماما (جمعاً 64 نیروی داوطلب) روز دوشنبه عازم استان کرمانشاه شدند. این تیم با تقسیم‌بندی به چند گروه هریک مأموریت خود را در بیمارستان ارتش و مناطق گیلان غرب، سرپل ذهاب، بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) و دالاهو آغاز کردند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین تصریح کرد: 10 کد اورژانسی شامل هشت آمبولانس و یک اتو آمبولانس و خودروی پشتیبانی از همان ساعات اولیه پس از زلزله در استان کرمانشاه مستقر بوده و کماکان به امدادرسانی اشتغال دارند.

انجام اعمال جراحی در بیمارستان صحرایی

 همچنین دکتر امیر جعفر مدیر گلستان، جراح عمومی که یکی از نیروهای داوطلب اعزامی از اصفهان به منطقه سرپل ذهاب است در گفتگو با اصفهان امروز تصریح کرد: به‌محض استقرار تیم در منطقه از روز دوشنبه درمان آسیب دیدگان را آغاز کردیم. مجروحان از همه رده‌های سنی هستند و شکستگی و آسیب‌های پوستی بیشتر به چشم می‌خورد. وی با اشاره به کمبود وسایل گرمایشی در منطقه افزود: ازنظر امکانات پزشکی و دارویی کمبودی وجود ندارد اما با توجه به هوای سرد منطقه به‌ویژه در شب، مردم با کمبود وسایل گرمایشی و لباس گرم مواجه‌اند. دکتر مدیر گلستان درباره انجام جراحی‌های مختلف در بیمارستان‌های صحرایی گفت: جراحت‌های سطحی حادثه دیدگان بسیار است که به‌صورت سرپایی درمان می‌شوند؛ اما در این مدت جراحی‌های مختلفی مانند زایمان، کورتاژ و عمل جمجمه در کانکس‌هایی که توسط ارتش به تجهیزات اتاق عمل مجهز شده انجام پذیرفته است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3797 ؛ 03 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین