هدیه های غیرعادی برای ملکه الیزابت دوم
0 -

هدیه های غیرعادی برای ملکه الیزابت دوم

هدیه های غیرعادی برای ملکه الیزابت دوم
30 آبان 1396, 13:22 / کد خبر:25591
ملکه الیزابت دوم به مناسبت‌های مختلف مثل دیدارهای رسمی یا سالگرد تولد هدیه باران می‌شود.

ملکه الیزابت دوم به مناسبت‌های مختلف مثل دیدارهای رسمی یا سالگرد تولد هدیه باران می‌شود. طبیعی است در ۶۵ سالی که او تاج سلطنت را بر سر داشته، به‌قدری هدیه جمع کرده که در میانشان هدایای غیرعادی هم وجود داشته باشد.

  • دولت برزیل در سال ۱۹۶۸ هدیه‌ای ویژه به ملکه الیزابت دوم داد: دو عدد «تنبل». تنبل‌ها که بومی مناطق جنگلی آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی هستند، مستقیماً به باغ‌وحش لندن اهدا شدند، جایی که چند تن از دیگر هدایای زنده ملکه الیزابت نگهداری می‌شوند: یک جگوار (پلنگ خالدار آمریکایی)، یک فیل و دو سگ آبی.
  • در سال ۲۰۱۳ متروی لندن ۱۵۰ سالگرد تأسیسش را جشن گرفت. طبیعی است که در جشن چنین سالگردی ملکه الیزابت دوم نیز حضور پیدا کرد. دست‌اندرکاران متروی لندن به همین مناسبت هدیه‌ای کوچک به ملکه تقدیم کردند: یک کارت سفر برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی لندن معروف به کارت «اویستر». ملکه این هدیه را با گشاده‌رویی قبول کرد، اما از آن زمان تابه‌حال دیده نشده که از این کارت استفاده کند.
  • ملکه الیزابت از دوران کودکی به اسب‌سواری علاقه ویژه‌ای داشت. این علاقه تا به امروز نیز او را همراهی می‌کند. در سال ۱۹۹۱ در جریان سفری به ایالات‌متحده آمریکا فرماندار ایالت تگزاس به ملکه الیزابت دوم و نوه‌هایش چکمه‌های کابوی دست‌دوز اهدا کرد. به نظر نمی‌رسد که این چکمه‌ها چندان باب سلیقه ملکه بوده باشند، زیرا تا به امروز کسی آن‌ها را به هنگام سوارکاری پای ملکه بریتانیا ندیده است.
  • مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا در سال ۱۹۴۷ به مناسبت ازدواج ملکه الیزابت با شاهزاده فیلیپ پانصد قوطی آناناس به‌عنوان هدیه ازدواج به این زوج تقدیم کردند. هرچند شاید امروزه این هدیه بیشتر به یک شوخی بی‌مزه شبیه باشد، اما در دوران پس از جنگ جهانی دوم وضعیت معیشت به‌قدری سخت بود که وقتی ملکه و همسرش این کمپوت‌های آناناس را به بیمارستان‌ها و مدارس اهدا کردند، به‌شدت از این هدیه استقبال شد.
  • نقاشی که «اسبی به رنگ آبی سلطنتی» نام دارد و توسط یک نقاش آلمانی کشیده شده و ملکه الیزابت را در سنین کودکی سوار بر اسب در کنار پدرش، جرج ششم نشان می‌دهد. این تابلو در سال ۲۰۱۵ زمانی که ملکه الیزابت به برلین سفرکرده بود، به او هدیه شد. مطبوعات در آلمان و بریتانیا این نقاشی را به سخره گرفتند. ملکه الیزابت نظر شخصی‌اش در مورد این نقاشی را هیچ‌گاه فاش نساخت.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 27 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین