کاهش 30 درصدی قیمت تخم‌مرغ در استان اصفهان

نرخ هر شانه تخم‌مرغ 13 هزار تومان طی یک ماه گذشته

کاهش 30 درصدی قیمت تخم‌مرغ در استان اصفهان

کاهش 30 درصدی قیمت تخم‌مرغ در استان اصفهان
23 فروردین 1396, 10:21 / کد خبر:2713
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان از کاهش 30 درصدی قیمت تخم مرغ در این استان نسبت به دو هفته گذشته خبر داد.
امیرحسین افیونی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار داشت: شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ایران و تأثیر پذیری استان اصفهان به لحاظ قرار گرفتن در مرکزیت کشور باعث شد این بیماری بیشتر به گله های مرغ تخم گذار آسیب رساند که کاهش میزان عرضه محصول باعث افزایش نسبی قیمت ها شد.
وی ادامه داد: در سال جدید، کاهش 30 درصدی قیمت تخم مرغ در استان اصفهان نسبت به دو هفته گذشته هستیم به طوری که امروز در مرغداری ها هر کیلو تخم مرغ 3500 هزار تومان عرضه می شود و قیمت منطقی یک شانه تخم مرغ در فروشگاهها باید 8 و نیم تا 9 هزار تومان باشد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: طی یک ماه گذشته قیمت هر شانه تخم مرغ 13 هزار تومان بود.
وی در ادامه تصریح کرد: پس از قرنطینه ای که در سطوح ملی و استانی برای کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان انجام شد، شاهد بهبود وضعیت و کنترل این بیماری بودیم.
افیونی با اشاره به اینکه با تمهیدات در نظر گرفته شده، وضعیت ذخایر مرغ منجمد استان اصفهان با کیفیت مرغوب مطلوب می باشد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر 8 هزار تن مرغ منجمد در سردخانه های این استان موجود است.
وی گفت: فریزرهای صنعتی از استانداردهای لازم برخوردار است، به طور مثال در کارخانه مرغ در 30 دقیقه منجمد می شود اما در فریزرهای خانگی انجماد مرغ چند ساعت به طول می انجامد که کیفیت گوشت مرغ را کاهش می دهد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با ابراز خرسندی از اینکه تا دو روز آینده جوجه ریزی ها آغاز می شود، اظهار داشت: حدود 10 میلیون قطعه جوجه ریزی در این استان انجام می شود که تا ایام ماه مبارک رمضان شاهد استحصال گوشت مرغ خواهیم بود.
وی ادامه داد: با اقدامات برنامه ریزی شده، در ماه رمضان فراوانی و قیمت مناسب مرغ  راخواهیم داشت.
افیونی گفت: مصرف کنندگان هیچ گونه نگرانی از بابت مصرف مرغ و تخم مرغ نداشته باشند، زیرا آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از نوع مشترک بین انسان و دام نیست.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3759 ؛ 19 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  سه شنبه ۱۹ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین