توزیع شیر در مدارس از ابتدای بهمن ماه
0 -

مسئول توزیع شیر آموزش و پرورش اصفهان خبر داد

توزیع شیر در مدارس از ابتدای بهمن ماه

توزیع شیر در مدارس از ابتدای بهمن ماه
20 دی 1395, 11:04 / کد خبر:276
مسئول توزیع شیر آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: دولت به دلیل تنگناهای مالی طرح توزیع شیر در مدارس را از ابتدای سال آغاز نکرد و طبق سیاست‌ها در وزارت خانه این طرح از اول بهمن آغاز خواهد شد.

رمضان همت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص علت عدم توزیع شیر در مدارس استان اصفهان تا قبل از بهمن 95 اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر این شد تا از ابتدای بهمن ماه سال جاری در تمام مدارس کشور توزیع شیر انجام شود.


وی با بیان اینکه تعویق در توزیع شیر از ابتدای سال تحصیلی 95-96 در مدارس مربوط به کل کشور است، افزود: شیوه‌نامه توزیع شیر در مدارس در تاریخ 15 دی‌ماه سال جاری صادر و به نواحی مختلف آموزش و پرورش‌ در سراسر کشور ابلاغ شده است؛ دولت به دلیل تنگناهای مالی این طرح را از ابتدای سال آغاز نکرد و طبق سیاست‌ها در وزارتخانه این طرح از اول بهمن آغاز خواهد شد.

مسؤول توزیع شیر آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: در دولت‌های قبلی هم این اتفاق به دلیل کمبود اعتبارات اتفاق افتاده و از اواسط سال تحصیلی طرح توزیع شیر در مدارس آغاز می‌شد اما این طرح از 25 آبان سال گذشته آغاز شد.


وی با بیان اینکه مقدمات توزیع شیر در کل کشور در حال انجام است، ادامه داد: عدم ایجاد مشکل در طرح توزیع شیر مدارس در سال‌های آینده بستگی به تأمین اعتبار و پشتوانه‌های مالی دولت از این طرح دارد؛ در این طرح اعتبارها باید پایدار باشند.


همت با بیان اینکه دولت فعلی در سال گذشته بدهکاری‌هایی در خصوص طرح توزیع شیر داشته که اخیراً این بدهی‌ها پرداخت شده‌اند، اضافه کرد: ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قراردادی را با یک شرکت تولید شیر منعقد کرده، وارد معامله شده و در آخر هم به دلیل اعتبار این شرکت‌ها به آموزش و پرورش این شیرها توزیع می‌شود اما پس از توزیع‌ شیر به دلیل پایدار نبودن این اعتبارات از سوی دولت، آموزش و پرورش‌ استان‌ها دچار مشکل می‌شوند.


وی در رابطه با دریافت وجه از دانش‌آموزان در قبال دریافت شیر، خاطرنشان کرد: در قبال توزیع شیر به دانش‌آموزان همه مدارس کشور هیچ وجهی از دانش‌آموز به صورت مستقیم و غیرمستقیم دریافت نمی‌شود؛ از زمان توزیع شیر مدارس تعدادی حدود 850 هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی تحت پوشش استفاده از شیر قرار می‌گیرند.

مسؤول توزیع شیر آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسه کارگروه توزیع شیر در آموزش و پرورش استان اصفهان، تصمیم گرفته می‌شود که در هفته 3 یا 5 روز توزیع شیر را در مدارس داشته باشیم اما حداقل 3 روز توزیع شیر را در مدارس خواهیم داشت.


وی با بیان اینکه طرح توزیع شیر برای همه مقاطع آموزشی از پایه پیش‌دبستانی تا متوسطه دوم دختران و پسران انجام می‌شود، عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی در ارتباط با مسأله شیر که موضوع بسیار مهمی است، اعتباراتی را تخصیص می‌دهد و برای اجرای این طرح برنامه‌ریزی‌هایی را نیز انجام می‌دهد.


همت در پایان با بیان اینکه مدیران و مسؤولان مدارس تأکیدات ویژه‌ای برای دانش‌آموزان در خصوص مصرف شیر دارند، اضافه کرد: خانواده‌ها باید فرهنگ استفاده کردن از این شیرها را بین فرزندان خود که دانش‌آموزان هستند، ترویج و تأکید کنند چرا که نقش خانواده در مصرف شیر از سوی دانش‌آموزان می‌تواند بسیار مؤثر باشد و با این اقدام می‌توان خرج‌های دولت در این راستا بهینه‌سازی شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 20 آذر ۱۳۹۸، شماره 3677 ؛ 20 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 20 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین