دندان های سالم عمر زنان را طولانی می کند

دندان های سالم عمر زنان را طولانی می کند

دندان های سالم عمر زنان را طولانی می کند
26 آذر 1396, 21:02 / کد خبر:28221
امروزه داشتن لبخند زیبا و بی‌نقص به یکی از آرزوهای مردم جهان تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای داشتن دندان‌های زیبا و سالم تلاش می‌کنند.
امروزه داشتن لبخند زیبا و بی‌نقص به یکی از آرزوهای مردم جهان تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای داشتن دندان‌های زیبا و سالم تلاش می‌کنند. در همین زمینه، یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مزیت‌های داشتن دندان‌های سالم فقط به لبخند زیبا محدود نمی‌شود،‌ بلکه عُمر زنان را هم طولانی‌تر می‌کند. گزارشی از این مطالعه در Journal of the American Heart Association منتشر شده است.
 به گزارش سلامتیسم، یافته‌های این مطالعه حاکی از آن هستند که ابتلا به بیماری لثه با افزایش ۱۲ درصدی خطر مرگ بر اثر بیماری‌ها و علت‌های مختلف مرتبط است. حتی زنانی که همه دندان‌های طبیعی‌شان را از دست می‌دهند،‌ این خطر را به ۱۷ درصد می‌رسانند. به‌علاوه، این زنان با خطر بالای ابتلا به بیماری‌های قلبی مواجه هستند و کمتر از دیگران هم به دندان‌پزشک مراجعه می‌کنند. به‌گفته محققان، داشتن مشکلات ناچیز در زمینه سلامت دهان و دندان لزوما منجر به حملات قلبی نمی‌شود و زنان نباید به‌خاطر این موضوع نگران باشند. اما مراجعه منظم به دندان‌پزشک برای بررسی هر گونه از مشکلات احتمالی و رعایت بهداشت دهان و دندان، دو اصل کلیدی و الزامی برای زنان و همه افراد دیگر به شمار می‌روند.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4043 ؛ 22 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین