به‌زودی مرمت
0 -

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان :

به‌زودی مرمت "خانه تاریخی نائل" آغاز میشود

به‌زودی مرمت
27 آذر 1396, 09:58 / کد خبر:28265
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت خانه نائل در دستور قرار گرفته به زودی طرح مرمت خانه آماده و مرمت آن توسط کارشناسان انجام می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت خانه نائل در دستور قرار گرفته به زودی طرح مرمت خانه آماده و مرمت آن توسط کارشناسان انجام می‌شود.
فریدون اللهیاری در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به مرمت خانه نائل اظهار داشت: مرمت خانه نائل در دستور قرار گرفته به زودی طرح مرمت خانه آماده و مرمت آن توسط کارشناسان انجام می‌شود، در این راستا پیگیری برای برخورد با متخلفان به سرعت در حال اجرا است.
وی افزود: در حال حاضر خانه را محصور سازی کرده‌ایم و گام بعدی این است که در زمینه نحوه اجرا و طرح اقدام کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: آنچه که از این خانه تخریب شده، بخش محدودی بود و بخش مهم این خانه پیش از آن تخریب شده بود.
به گزارش تسنیم، بنای تاریخی خانه سید جواد نائل در اواخر دوره صفویه ساخته شده و در هفتم مهرماه سال 1354 با شماره 1102 درفهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده بود. این خانه تاریخی  چندی پیش توسط افراد ناشناس، شبانه و به طور کامل تخریب شده است.
5 دنگ این خانه متعلق به میراث فرهنگی و یک دنگ آن در دست مالک خصوصی بوده و اقداماتی نیز برای سامان‌دهی و مرمت این خانه تاریخی انجام شده بود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3430 ؛ 26 دی 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین