نرخ20 درصدی بیکاری تحصیلی در اصفهان

مدیرکل تعاون و کار اصفهان:

نرخ20 درصدی بیکاری تحصیلی در اصفهان

نرخ20 درصدی بیکاری تحصیلی در اصفهان
2 دی 1396, 10:46 / کد خبر:28702
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به میزان بیکاری در رشته‌های تحصیلی گفت: نرخ بیکاری در کل استان ۱۴ درصد و نرخ بیکاری تحصیلی ۲۰.۸ درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به میزان بیکاری در رشته‌های تحصیلی گفت: نرخ بیکاری در کل استان ۱۴ درصد و نرخ بیکاری تحصیلی ۲۰.۸ درصد است.
به گزارش تسنیم، محسن نیرومند صبح امروز امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان اصفهان به عنوان یک استان صنعتی اظهار داشت: همه خانواده‌ها با امید فرزندان خود را به تحصیل مشغول کرده که روزی وارد بازار کار شوند ولی همه درس خواندن‌ها به کار خوب منتج نمی‌شود.
وی با طرح این پرسش که آیا حتماً برای داشتن یک کار خوب باید تحصیلات را بدون شناخت نسبت به بازار کار ادامه دهیم، افزود: باید در این راستا برنامه‌ریزی داشته تا بتوانیم همراه درس خواندن یک کار شایسته داشته باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پاسخ به این سئوال که برنامه‌ریزی برای یک شغل مناسب را چه کسی باید انجام دهد؟ گفت: در مرحله نخست خانواده‌ها باید برنامه‌ریزی برای شغل مناسب برای فرزندان خود داشته باشند.
وی ادامه داد: باید انتظارات را از دولت کم کرد چرا که خانواده‌ دلسوزترین‌ افراد جوانان هستند و اگر خانواده‌ها به فکر جوانان خود نباشند چه انتظاری از دیگران داریم.
نیرومند با بیان اینکه به نظر من ما باید برنامه‌ریزی کرده و آینده‌نگری کوتاه برای آینده فرزندانمان داشته باشیم، گفت: بدون علاقه و بدون برنامه‌ریزی نباید کاری انجام داد، تعداد زیادی از رشته‌های تحصیلی آینده کاری برای جوانان ندارند در حال حاضر نیز برای حذف این رشته‌ها از دانشگاه‌ها تصمیم گیری‌هایی شده است.
وی در پاسخ به این سئوال که میزان بیکاری در رشته‌های تحصیلی چقدر است؟ خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در کل استان 14 درصد اما نرخ بیکاری تحصیل‌کردگان 20.8 درصد است که 0.8 درصد از متوسط کشوری بالاتر است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه نرخ بیکاری در مردان و زنان متفاوت است، تصریح کرد: نرخ بیکاری تحصیل‌کردگان در آقایان حدود 14.6 درصد ولی در بانوان حدود 30 درصد است.
وی با بیان اینکه هزینه آموزش نباید به گردن صنعت باشد، اظهار داشت: امسال 2 طرح به نام توانمند کردن نیروی کار دولت در این راستا مطرح کرد تا با کمک کارفرما و صنعت بتوانیم نیرو را طوری که صنعت می‌خواهد تربیت کنیم.
نیرومند ادامه داد: نیرویی که دانشگاه تربیت می‌کند آن طور نیست که صنعت می‌خواهد باید آن نیرو مدتی در حوزه فعالیت‌های واقعی کار کرده تا کار مناسب و مورد علاقه خود پیدا کند.
وی اضافه کرد: 65 تا 70 درصد دانش آموختگان فنی و حرفه‌ای مشغول کار شدند که این آمار نسبت به افرادی که دوره‌های مهارتی را ندیدند به شدت بالاتر است و نشان می‌دهد آموزش‌ها در توانمند کردن افراد موثر بوده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3757 ؛ 17 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۱۷ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین