وزیر امور خارجه آمریکا: ایران به برجام عمل کرده است
0 -

صدور دستور بازبینی تحریم ها

وزیر امور خارجه آمریکا: ایران به برجام عمل کرده است

وزیر امور خارجه آمریکا: ایران به برجام عمل کرده است
30 فروردین 1396, 13:45 / کد خبر:2944
رکس تیلرسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را آگاه کرده که ایران تا روز ۱۸ آوریل به تعهدات خود براساس برجام عمل کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دستور بازبینی لغو تحریم های ایران را صادر کرده است

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، «رکس تیلرسون» به عنوان اولین نفر از مقامات رسمی دولت «دونالد ترامپ»  عنوان کرد که ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را از این ارزیابی آگاه کرده که ایران تا روز ۱۸ آوریل به تعهدات خود براساس برجام عمل کرده است.

در همین رابطه رویترز نیز در گزارشی اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دستور بازبینی لغو تحریم های ایران را صادر کرده است.

تیلرسون در عین حال گفته است که کنگره را از قصد دولت برای بررسی اینکه آیا رفع تحریم های ایران براساس برجام در راستای تامین امنیت ملی آمریکا بوده است یا نه آگاه کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای نوشت: پرزیدنت دونالد جی ترامپ شورای امنیت ملی را مسئول هدایت چند سازمان برای بررسی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و ارزیابی این مساله کرده که آیا تعلیق تحریم های ایران، در پی امضای برجام، برای تامین منافع امنیت ملی آمریکا حیاتی است یا نه.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، تیلرسون همچنین نگرانی‌ها درباره نقش ایران به عنوان حامی تروریسم را مطرح کرده است.

کاخ سفید حدود یک ماه پیش یعنی روز ۱۶ مارس بر لزوم «اجرای سفت و سخت» توافق جامع اتمی میان ایران و کشورهای 1+5 تاکید کرده بود.

چند روز پس از آن - در روز 21 مارس - یک مقام ارشد کاخ سفید گفت که دولت ترامپ فعلا به توافق هسته‌ای پایبند است و قصد دارد آن را در مورد ایران به طور قاطع به اجرا بگذارد.

«کریستفر فورد» مدیر ارشد امور سلاح های کشتار جمعی و منع گسترش تسلیحات هسته‌ای شورای امنیت ملی آمریکا در آن زمان گفت که روند بازبینی در سیاست آمریکا در قبال ایران و توافق هسته‌ای همچنان ادامه دارد اما تا زمانی که تصمیم تازه‌ای اتخاذ نشده آمریکا خود را به برجام متعهد می داند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 24 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics