دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد + تعرفه‎های جدید و سند
0 -

دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد + تعرفه‎های جدید و سند

دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد + تعرفه‎های جدید و سند
9 دی 1396, 16:26 / کد خبر:29636
دستور العمل جدید واردات خودرو بعد از تأخیر ۶ ماهه امروز ابلاغ شد.
دستور العمل جدید واردات خودرو بعد از تأخیر ۶ ماهه امروز ابلاغ شد.
به گزارش  تسنیم،‌ براساس ابلاغیه هیئت وزیران و مطابق پیشنهاد وزارت صنعت دستورالعمل جدید واردات خودرو پس از تصویب امروز ابلاغ شد.
طبق این دستور العمل، واردات خودرو سواری، با توجه به ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان مصوب سال 1388 منوط به داشتن نمایندگی رسمی و همچنین زیرساخت ‌های کافی و لازم جهت ارائه خدمات پس از فروش و اخذ تأییدیه های لازم از ورات صنعت است.
بر اساس این دستورالعمل، ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با ارزش بیش از 40 هزار دلار ممنوع است. همچنین ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی سی نیر ممنوع اعلام شده است. دولت در این دستور العمل تعرفه واردات خودرو های سواری با حجم موتور تا 1500 سی سی را 55 درصد، خودروهای سواری با حجم موتور 1501 تا 2000 سی سی را 75 درصد و تعرفه واردات خودروهای سواری با حجم موتور 2001 تا 2500 سی سی را 95 درصد اعلام کرده است.
در تبصره 1 دستور العمل جدید واردات خودرو آمده است: در موارد استثنایی، ورود و حقوق ورودی خودروهای سورای بنزینی ودیزلی  با حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی توسط هیأت وزیران تعیین خواهد شد و ورود خودروهای سواری هیبریدی با حجم موتور بالاتر از 2500 سی سی با تصویب هیئت وزیران مشمول حقوق ورودی است.
همچنین در تبصره 2 این دستورالعمل عنوان شده که واردات خودرو توسط شرکت های معتبر خارجی تولید کننده خودرو در صورت مشارکت در تولید خودرو یا قطعات آن در داخل کشور به صورت سرمایه گذاری مشترک با طرف ایرانی، معادل 20 درصد ارزش تولیدات داخلی از محل سرمایه گذاری فوق به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت از همان نشان تجاری مجاز خواهد بود.
 
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 29 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین