سرمایه گذاری بیش از 10 هزارمیلیارد در بخش معدن اصفهان
0 -

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خبر داد

سرمایه گذاری بیش از 10 هزارمیلیارد در بخش معدن اصفهان

سرمایه گذاری بیش از 10 هزارمیلیارد در بخش معدن اصفهان
10 دی 1396, 10:49 / کد خبر:29706
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: نزدیک به 800 معدن در این استان وجود دارد که برای 9 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: نزدیک به 800 معدن در این استان وجود دارد که برای 9 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است.

 به گزارش ایرنا، اسرافیل احمدیه شنبه در نشست بررسی مشکلات معدن داران شهرستان های کاشان و نطنز گفت: 800 معدن در استان اصفهان در حال بهره برداری است که برخی از آنها به دلیل مشکلاتی با مجوز این سازمان تعطیل شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 10 هزار میلیارد ریال در مجموع در بخش معدن استان اصفهان سرمایه گذاری شده افزود: با توجه به اینکه معدن ها مواد اولیه کارخانه های مختلف استان را تامین می کنند، ایجاد واحدهای فرآوری برای معدن داران بسیار مهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان کرد: ایجاد این واحدها نه تنها از خام فروشی که تاکید رهبر معظم انقلاب است، جلوگیری می کند بلکه افزون بر فراهم کردن زمینه اشتغال بیشتر جوانان، ارزش افزوده کالا نیز بیشتر می شود.

او در ادامه به اجرای طرح رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: این طرح که زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی، همزمان با سراسر کشور از سال گذشته در استان اصفهان نیز آغاز شد و بیش از هشت هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و 50 واحد تولیدی و صنعتی مشکل دار پرداخت شد که همه آنها به چرخه تولید بازگشتند.

احمدیه افزود: تا کنون 2 هزار واحد نیز در طرح رونق سال جاری نام نویسی کردند که در نهایت افزون بر 180 میلیارد تومان تسهیلات به این واحدهای تولیدی پرداخته شده و از این نظر جزو رتبه های نخست کشور هستیم.

وی بدون اشاره به میزان سرمایه گذاری در صدور پروانه بهره برداری طی سال جاری در استان اصفهان ادامه داد: این استان از نظر تعداد صدور پروانه بهره برداری در 6 ماه نخست سال در سطح اول کشور قرار داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اضافه کرد: میانگین واحدهای تعطیل شده در این استان نزدیک به 25 درصد بود و در برخی شهرستان ها مانند کاشان و آران و بیدگل مشکلی وجود نداشت.

وی در ادامه نشست از تفویض اختیار بیشتر امور مربوط به صنعت و معدن و تجارت به رئیسان شهرستانی خبر داد و گفت: تفویض اختیار افزون بر حذف فرایند دست و پاگیر اداری و جلوگیری از اتلاف وقت، زمینه سریعتر اشتغال را در منطقه فراهم می کند.

احمدیه همچنین از رئیسان شوراهای اسلامی شهر و روستاها خواست برای بررسی، انتقال و برطرف کردن مشکلات معدن ها در منطقه یک نفر به عنوان نماینده به سازمان معرفی کنند.

برخی معدن داران نیز در این نشست به مشکلاتی مانند پروانه بهره برداری، فرایندهای اداری، اتلاف وقت و هزینه در رفت و آمد به مرکز استان اشاره کردند.

نزدیک به 200 معدن که بیشتر آنها سنگ های ساختمانی و تزئینی هستند، در شهرستان های کاشان و نطنز وجود دارد که زمینه اشتغال بیش از 150 نفر را فراهم کرده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین