87 درصد جمعیت کارگری اصفهان قرارداد موقت دارند/خواهان همسان‌سازی حقوق بازنشستگانیم
0 -

دبیر خانه کارگر اصفهان:

87 درصد جمعیت کارگری اصفهان قرارداد موقت دارند/خواهان همسان‌سازی حقوق بازنشستگانیم

87 درصد جمعیت کارگری اصفهان قرارداد موقت دارند/خواهان همسان‌سازی حقوق بازنشستگانیم
3 اردیبهشت 1396, 23:06 / کد خبر:3044
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان با بیان اینکه اصفهان با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به یکی از دغدغه های اصلی ما تبدیل شده است، گفت: بیش از 87 درصد از جمعیت کارگری استان اصفهان که در کارهای دائم و موقت مشغول بکارند، قرارداد موقت دارند.
به گزارش خبرنگار ایمنا، اصغر بُرشان بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در دولت یازدهم، سکان هدایت سازمان تامین اجتماعی در دست کسی قرار گرفت که از کارکنان همین سازمان است، اظهار داشت: براین اساس سازمان تامین اجتماعی با حاشیه ها هم فاصله دارد.
وی با بیان اینکه سوء تدبیر در دولت نهم و دهم، مشکلات بسیاری را برای تامین اجتماعی رقم زد، گفت: سوء مدیریت، عدم ثبات مدیریت و بی کفایتی مدیران، عامل اصلی تحقق نیافتن تعهدات سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان با بیان اینکه دولت بیش از 130 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است، گفت: این بدهی مربوط به دولت فعلی نیست و در دوره ها و دولت های گذشته ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه دولت به عنوان بزرگترین بدهکار سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود، افزود: در صورتی که دولت در این زمینه تدبیری نیندیشد، به بحران بزرگی تبدیل خواهد شد و سازمان تامین اجتماعی با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان گفت: طبق برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است بدهی خود را از منابع فروش نفت به سازمان تامین اجتماعی بپردازد.
وی با بیان اینکه امیدواریم دولت هر سال مقداری از بدهی خود را بپردازد، افزود: سازمان تامین اجتماعی هم با این منابع می تواند تعهدات خود را انجام دهد.
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به یکی از دغدغه های اصلی ما تبدیل شده است، گفت: از مجموع دو میلیون نفر بازنشسته تامین اجتماعی در کشور 220 هزار نفر در استان هستند و به طور مرتب همسان سازی حقوق خود را مطالبه می کنند.
وی با بیان اینکه امنیت شغلی بیشتری باید در مشاغل دائمی وجود داشته باشد، گفت: بیش از 87 درصد از جمعیت کارگری استان اصفهان که در کارهای دائم و موقت مشغول بکارند، قرارداد موقت دارند.
برشان گفت: نبود امنیت شغلی، عامل اصلی بسیاری از بزه کاری های اجتماعی، اعتیاد و طلاق در جامعه است.
وی مشکلات کارگران بزرگترین دغدغه ملی است، تاکید کرد: قانون کار در سال های گذشته فراز و نشیب زیادی داشته و اصل سه جانبه گرایی و اصلاحات مورد نیاز آن تاکنون حل نشده باقی مانده است.
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان با بیان اینکه کارگران امنیت شغلی لازم را ندارند، گفت: تا زمانی که کارگران جامعه امنیت شغلی لازم را نداشته باشند مشکل تولید و اشتغال جامعه حل نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه کارگران همیشه در تمام عرصه های اجتماعی، سیاسی و ملی حضوری جدی داشته اند، گفت: جامعه کارگران در جنگ‎ اقتصادی همواره پیشرو بوده اند و امروز یکی از میادینی که باید حضور خود را در راستای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و اقتدار کشور نشان دهند، پای صندوق‎ های رای در 29 اردیبهشت است.
برشان با اشاره به برنامه های هفته کارگر از پنجم تا 11 اردیبهشت گفت: دیدار باخانواده شهدا، عطرافشانی گلزار شهدا، عیادت از بیماران، تجلیل از کارگران نمونه‎، حضور در نمازهای جمعه و سخنرانی در مصلی‎ های استان از دیگر برنامه‎های اجرایی در طول هفته کار و کارگر است.
وی با بیان اینکه مشکلات کارگران در هفته کار و کارگر ارائه می شود، گفت: مشکلات جامعه کارگری را باید در دو محور استانی و کشوری پیگیری کنیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 23 آبان ۱۳۹۸، شماره 3654 ؛ 23 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 23 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین