16 بهمن ماه؛ زمان رسیدگی به  پرونده مرتضوی در قسمت تامین اجتماعی
0 -

وکیل‌مدافع سازمان تامین اجتماعی خبر داد

16 بهمن ماه؛ زمان رسیدگی به پرونده مرتضوی در قسمت تامین اجتماعی

16 بهمن ماه؛ زمان رسیدگی به  پرونده مرتضوی در قسمت تامین اجتماعی
16 دی 1396, 16:26 / کد خبر:30443
وکیل‌مدافع سازمان تامین اجتماعی از تعیین وقت رسیدگی به قسمتی از پرونده سعید مرتضوی در بخش تامین اجتماعی در بهمن ماه خبر داد.

وکیل‌مدافع سازمان تامین اجتماعی از تعیین وقت رسیدگی به قسمتی از پرونده سعید مرتضوی در بخش تامین اجتماعی در بهمن ماه خبر داد.

مجتبی نظری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: بخش دیگری از پرونده سعید مرتضوی که مربوط به تصرف غیرقانونی و اهمال در انجام وظیفه بود و متهم به شلاق محکوم شده بود، با اعتراض ما و سعید مرتضوی به شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر استان ارجاع شده بود.

وی افزود: دادگاه تجدیدنظر زمان رسیدگی به این پرونده را 16 بهمن ماه تعیین کرده است.

بر اساس این گزارش، نظری وکیل‌مدافع سازمان تامین اجتماعی نهم دی ماه به ایسنا گفته بود که بخش دیگری از پرونده سعید مرتضوی که مربوط به تصرف غیرقانونی و اهمال در انجام وظیفه بود و متهم به شلاق محکوم شده بود، با اعتراض ما و سعید مرتضوی به شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر استان ارجاع شده که همچنان در حال بررسی است و فعلا وقت رسیدگی به آن تعیین نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای 7  آذر ماه سال جاری در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر صحبت‌های مرتضوی درباره قاضی رسیدگی کننده به پرونده‌اش، گفت: من در جریان این موضوع نیستم. آقای مرتضوی سه پرونده داشت. یک پرونده در رابطه با قتل هایی بود که شکات شکایت کردند و بعد دادگاه قتل عمد تشخیص داد و مباشرین را محکوم کرد اما چون رضایت دادند، قصاص انجام نشد و از باب جنبه عمومی تحمل کیفر کردند. آقای مرتضوی در آن پرونده به معاونت در قتل عمد متهم شد. نهایتا دادگاه بدوی، آقای مرتضوی را به 5 سال حبس محکوم کرد و دادگاه تجدیدنظر به خاطر اظهار ندامت به دو سال تخفیف داد.

وی افزود: یک پرونده دیگر هم درباره سازمان تامین اجتماعی و رای دیوان عدالت اداری بود و بحث این بود که آقای مرتضوی در آن مقطع می تواند به عنوان رییس سازمان باشد یا خیر. این پرونده در دادگاه رسیدگی شد که دادگاه بدوی به مجرمیت و شش ماه حبس رای داد، اما دادگاه تجدیدنظر نپذیرفت و از این اتهام تبرئه کرد. یک پرونده دیگر درباره تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی است که در ارتباط با آن پرونده هنوز حکم صادر نشده و بخشی را نقص گرفتند و بازگشته است.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین