تخم‌مرغ‌های بومی مورد تایید دامپزشکی نیست
0 -

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان:

تخم‌مرغ‌های بومی مورد تایید دامپزشکی نیست

تخم‌مرغ‌های بومی مورد تایید دامپزشکی نیست
18 دی 1396, 12:56 / کد خبر:30714
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: سازمان دامپزشکی عرضه تخم‌مرغ های بومی را در سطح بازار مصرف تایید نمی‌کند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: سازمان دامپزشکی عرضه تخم‌مرغ های بومی را در سطح بازار مصرف تایید نمی‌کند.

به گزارش  ایمنا محمد کشتکار صبح امروز دوشنبه- در نشست خبری اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه تا به امروز موردی از ابتلا انسان به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در دنیا و ایران گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه حساسیت ها بر روی مرغ تخم‌گذار بیشتر از مرغ گوشتی است، افزود: در سال ۹۵ تنها پنج کانون مرغ گوشتی در استان اصفهان مبتلا به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان شد اما در سال جاری خوشبختانه هنوز هیچ کانون تولید مرغ گوشتی به این بیماری مبتلا نشده است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: تمام مرغ‌های واحدهای مرغ گوشتی در زمان کُشتار، توسط اداره کل دامپزشکی مورد بازدید قرار می گیرند و در صورت وجود نمونه مشکوک بررسی های لازم در این خصوص انجام می شود.

وی تاکید کرد: به دلیل ابتلا، حساسیت بر مرغ تخم‌گذار ۶۵ برابر مرغ گوشتی است. در این راستا آزمایشگاه های تخصصی استان بررسی و جواب نمونه های مشکوک را د رمدت زمان چهار ساعت به شبکه دامپزشکی شهرستان ارسال می کند.

کشتکار در خصوص وضعیت صادرات و واردات مرغ، گفت: در حال حاضر کشور واردات مرغ زنده ندارد بلکه صادرکننده مرغ است همچنین براساس سیاست های کشور در بحث گرانی تخم مرغ ستاد تنظیم بازار نسبت به واردات این محصول اقدام کرد.

وی تاکید کرد: تخم مرغ و یا هر محصول وارداتی به کشور پیش از ورود به عرصه توزیع، در آزمایشگاه‌های مربوطه از لحاظ سلامت مورد بررسی قرار می گیرند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان همچنین در خصوص تخم‌مرغ های بومی که گاهی در سطح عرضه دیده می شود، تاکید کرد: تخم‌مرغ های بومی در واحدهای صنعتی تولید نمی‌شوند و تنها واحدهای روستایی این گونه تولید دارند. با این وجود دامپزشکی عرضه تخم‌مرغ های بومی را در بازار مصرف تایید نمی‌کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان غذا و دارو، مرجع رسیدگی به سوپرمارکت های توزیع کننده تخم‌مرغ های بومی است.


ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 29 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics