نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی صحیح در تکمیل پروژه مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان گفت: این پروژه با دریافت نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران، با نگاه ملّی و متناسب با معماری ایرانی، اسلامی شهر اصفهان تکمیل شود.

به گزارش ایسنا ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مسئولان اجرایی پروژه مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با بیان اینکه این پروژه  باید با نگاهی ملّی تکمیل شود، اظهار کرد: این پروژه باید متناسب با معماری ایرانی- اسلامی شهر اصفهان، به صورتی زیبا تکمیل و به بهره‌برداری کامل برسد.

وی با اشاره به اهمیت کیفی بودن اجرای پروژه مصلی افزود: تکمیل این پروژه باید به گونه‌ای باشد که آیندگان به ساخت این مصلی اشکال نکنند و به صورت اصولی و متناسب با نیازهای امروز و آینده تکمیل شود.

امام جمعه اصفهان گفت: باید نظرات مختلف مهندسان و صاحب نظران طراحی و اجرای پروژه‌های بزرگ، دریافت شود و با تدبیر و دور اندیشی لازم ضمن مدیریت هزینه‌ها، تکمیل مصلی امام خمینی(ره) اصفهان ادامه یابد.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه کاشت درختان، فضای اطراف مصلی را زیبا می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود آب، کاشت چمن در فضای سبز مصلی، کار اشتباهی است چراکه مصرف آب را بالا برده و چمن فضا را تمیز نمی‌کند، همچنین طراحی جا کفشی مناسب برای مصلی باید به گونه‌ای باشد که هر هفته نیاز به توزیع پلاستیک در میان نمازگزاران نباشد.