رییس اداره محیط زیست طبیعی استان اصفهان گفت: با توجه به شیوع آنفولانزای حاد پرندگان در استان تاکنون وجود لاشه‌های پرندگان در اصفهان و شاهین شهر گزارش شده است.

بهروز ستایش در گفت و گو با ایمنا با اشاره به اینکه طی یک هفته اخیر مواردی در خصوص مشاهده لاشه پرندگان در شهرهای اصفهان و شاهین شهر گزارش شده است، اظهار کرد: این پرندگان از گونه های کلاغ  و قمری خانگی بوده است.

وی با بیان اینکه اداره محیط زیست استان اصفهان به منظور اطلاع رسانی به مردم استان در این خصوص اطلاعیه‌ای را صادر کرده است،‌افزود: بر اساس این اطلاعیه از شهروندان می‌خواهیم که با توجه به شیوع آنفولانزای حاد پرندگان چنانچه در محلی لاشه پرندگان را مشاهده کردند بدون جابجایی آن پرنده موضوع را به اداره محیط زیست و یا دامپزشکی اطلاع دهند.

رییس اداره محیط زیست طبیعی استان اصفهان با بیان اینکه بر اساس آخرین پژوهش‌های انجام شده امکان انتقال آنفولانزای پرندگان به انسان‌ها وجود ندارد، اضافه کرد: شیوع این بیماری فقط برای پرندگان مهلک و کشنده است.

وی تصریح کرد: اغلب گزارشات در خصوص پیدا شدن لاشه پرندگان در محیط های شهری بوده و بهتر است در این زمینه نظارت های بیشتری از سوی دامپزشکی انجام شود.