معاون وظیفه عمومی استان اصفهان از ارائه تسهیلات برای مشمولانی که داوطلب اعزام زودتر از موعد به خدمت نظام وظیفه هستند خبر داد.
به گزارش تسنیم سرهنگ مهرداد پناه‌پوریان با اعلام این خبر اظهار داشت: معاونت وظیفه عمومی تسهیلاتی را برای مشمولانی که داوطلب اعزام زودتر از موعد به خدمت نظام وظیفه هستند ایجاد کرده است.
وی افزود: این مشمولان می‌توانند به همین منظور 40 روز مانده به موعد قانونی اعزام به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اعلام کنند که یک هفته بعد از ثبت نام، پاسخ درخواست به آنها اعلام می‌شود.
معاون وظیفه عمومی استان اصفهان بیان کرد: اگر مشمول عادی دارای مدرک فوق دیپلم و دیپلم که 19 هر ماه اعزام می‌شود درخواست تمدید یا تعجیل برای اعزام به خدمت کند زمان اعزام وی به مدت یک ماه تمدید یا تعجیل خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین مشمولان لیسانس و بالاتر هم که اول ماه‌های زوج اعزام می‌شوند چنانچه درخواست تمدید یا تعجیل برای اعزام کنند درخواست آنها به مدت 2 ماه تمدید یا تعجیل می‌شود و می توانند 2 ماه زودتر یا دیرتر به خدمت اعزام شوند.
سرهنگ پناه‌پوریان پیرامون وضعیت مشمولانی که از دانشگاه فارغ التحصیل، اخراج یا انصراف می‌دهند، گفت: این افراد از زمان فارع التحصیلی، اخراج یا انصراف یک سال مهلت دارند که برای اعزام به خدمت مقدس نظام وظیفه خود را معرفی کنند و مراحل ثبت نام در پلیس+10 را انجام دهند.
وی افزود: درصورتی که پس از مهلت قانونی اقدامی صورت ندهند مشمول غایب محسوب شده و از 3 ماه تا 6 ماه اضافه خدمت برای آنها در نظر گرفته می‌شود.
معاون وظیفه عمومی استان اصفهان از عدم تغییر مبلغ جریمه مشمولان 8 سال غایب به بالا خبر داد و اظهار داشت: کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند براساس مبالغی که پیش از این اعلام شده تا آخر سال مهلت دارند که به پلیس+10 مراجعه و ثبت نام کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نمایندگان مجلس در حال تصمیم گیری برای تعیین نرخ جریمه مشمولان 8 سال غایب به بالا در سال آینده هستند از سال آینده نرخ جرایم براساس تصمیم گیری جدید مجلس شورای اسلامی و ابلاغ ستاد کل اجرایی خواهد شد.