استاندار اصفهان گفت: فاز نخست و اصلی موزه دفاع مقدس به مساحت ۸ هزار مترمربع با تدابیری که اندیشیده شد در هفته دفاع مقدس سال آینده یعنی اوایل مهرماه سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش  تسنیم ، محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر دیروز در حاشیه جلسه هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به مدت‌زمان طولانی آغاز پروژه موزه دفاع مقدس، اظهار داشت: سال 1376 احداث این مرکز در دستور کار قرارگرفته بود که در حال حاضر 20 سال از آن می‌گذرد و هنوز فاز نخست آن به بهره‌برداری نرسیده است.
وی بزرگ‌ترین مشکل موجود را عدم و کمبود در تأمین بودجه اتمام این پروژه عنوان کرد و افزود: در این جلسه تأمین 8 میلیارد تومان از 15 میلیارد تومان موردنیاز اتمام فاز نخست توسط دولت قبول شد.
رئیس هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان ادامه داد: همچنین تأمین مابقی بودجه موردنیاز بر عهده سایر اعضای هیئت‌امنای مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس اصفهان با محوریت اتاق بازرگانی اصفهان گذاشته شد.
وی با تأکید اینکه از تجهیزات مدرن رسانه‌ای در این مرکز بهره‌گیری خواهد شد، اظهار داشت: با چنین تکنولوژی‌هایی انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت به نسل‌های جدید انقلاب انجام خواهد پذیرفت و نکته حائز اهمیت در این مسئله تغییر محتواهای نمایش در زمان‌های مختلف است که افراد مکرر به این مجموعه مراجعه خواهند کرد.
مهرعلیزاده با اشاره به فازبندی‌های این مجموعه، گفت: فاز نخست و اصلی این پروژه به مساحت 8 هزار مترمربع با تدابیری که اندیشیده شد در هفته دفاع مقدس سال آینده یعنی اوایل مهرماه سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن فرهنگ ایثار و مقاومت را به‌خوبی برای نسل‌های آینده تبیین کنیم.
استاندار اصفهان اظهار داشت: در همین جلسه قرار شد تا برای چگونگی و زمان بهره‌برداری از این مرکز فرهنگی بین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و شهرداری اصفهان جلساتی برگزار و توافقاتی صورت گیرد.