افزایش خطاهای پزشکی در بخش زنان و زایمان
0 -

رییس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان:

افزایش خطاهای پزشکی در بخش زنان و زایمان

افزایش خطاهای پزشکی در بخش زنان و زایمان
23 دی 1396, 09:20 / کد خبر:31136
رییس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان گفت: خطاهای پزشکی در بخش زنان و زایمان در استان اصفهان افزایش یافته است.

رییس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان گفت: خطاهای پزشکی در بخش زنان و زایمان در استان اصفهان افزایش یافته است.

عباسعلی جوادی در گفت‌وگو با  ایمنا در خصوص مقایسه آماری تعدا قصور پزشکی در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: مقایسه آماری بیانگر عدم افزایش قصور پزشکی در استان اصفهان در سال جاری بوده است.

وی با بیان اینکه شکایت از دندانپزشکان و جراحان زیبایی بیشترین مورد بوده است، افزود: از آنجایی که مردم برای این نوع مراجعات هزینه بیشترین می پردازند توقع بیشتری نیز دارند.

رییس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان در ادامه در خصوص آمار بالای قصور پزشکی در بخش زنان و زایمان نیز گفت: برای افزایش خطاها در این بخش دلایل مختلفی را می‌توان نام برد که از جمله آنها اجبار پزشکان به زایمان طبیعی است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد خطا در بخش زنان و زایمان عدم آمادگی لازم مادر باردار است، تصریح کرد: باید توجه داشت که در گذشته به دلیل تحرک بیشتر زنان لگن آنتها بزرگ‌تر و زایمان طبیعی راحتتر بود و این در حالی است که امروزه به دلیل عدم تحرک کافی مادران باردار لگن آنها کوچکتر بوده و زایمان طبیعی سخت‌تر است.

جوادی عدم انتخاب مناسب محل مراجعات برای زایمان را نیز از دیگر عوامل افزایش خطاهای پزشکی در بخش زنان و زایمان عنوان کرد و افزود: امروز محل ارجاع به بیمارستان‌ها برای زایمان نیز درست انتخاب نمی‌شود و بیشتر زایمان‌های پیچیده به مراکز آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی ارجاع داده می شوند و از این رو دانشجویان آموزش‌های لازم را برای زایمان طبیعی یاد نمیگیرند.

وی عدم به کارگیری ماماها برای زایمان در بیمارستان‌ها را نیز از دیگر دلایل افزایش خطاهای پزشکی در بخش زایمان دانست و تصریح کرد: اگر در زایشگاه‌ها از ماما استفاده کنند و ماماها سیر زایمان را رصد کنند خطاهای پزشک در این زمینه نیز کاهش می‌یابد.


ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین