جزئیات تورم روستایی در فروردین ۹۶/تورم نقطه به نقطه ۱۱.۶ درصد شد

مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

جزئیات تورم روستایی در فروردین ۹۶/تورم نقطه به نقطه ۱۱.۶ درصد شد

جزئیات تورم روستایی در فروردین ۹۶/تورم نقطه به نقطه ۱۱.۶ درصد شد
6 اردیبهشت 1396, 17:52 / کد خبر:3143
مرکز آمار ایران، تورم روستایی کشور در فروردین ماه امسال را اعلام کرد که بر این اساس، شاخص نقطه به نقطه به ۱۱.۶ درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۶ را اعلام کرد.

بر این اساس، شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۶۱.۷ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش داشته است. شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۱۱.۶ درصد افزایش یافته که نسبت به تورم نقطه به نقطه ماه قبل (۹.۳ درصد)، ۲.۳ واحد درصد افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل(نرخ تورم روستایی)، ۷.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۵ (۷.۲ درصد)، ۰.۴ واحد درصد افزایش داشته است.

۱ – شاخص کل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۶۱.۷ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش داشته است. شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۱۱.۶ درصد افزایش یافته که نسبت به تورم نقطه به نقطه ماه قبل (۹.۳ درصد)، ۲.۳ واحد درصد افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل(نرخ تورم روستایی)، ۷.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۵ (۷.۲ درصد)، ۰.۴ واحد درصد افزایش داشته است.

 ۲ –شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۹۹.۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۵.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات "نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸.۲ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۵ (۷.۳ درصد)، ۰.۹ واحد درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۹۶.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۵.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۸.۱ درصد است.

 ۳ –شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» درفروردین ماه ۱۳۹۶ به رقم ۲۳۶.۵ رسید که ۱.۰ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده "کالاهای غیرخوراکی و خدمات"نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۵ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه ۱۳۹۵ (۷.۲ درصد)، ۰.۱ واحد درصدکاهش یافته است.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4043 ؛ 22 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین