آلودگی صوتی بیش ازاستاندارد در اصفهان
0 -

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان:

آلودگی صوتی بیش ازاستاندارد در اصفهان

آلودگی صوتی بیش ازاستاندارد در اصفهان
25 دی 1396, 12:44 / کد خبر:31470
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: آلودگی صوتی در نقاط مختلف شهر این کلان شهر از حد و اندازه های استاندارد بیشتر است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: آلودگی صوتی در نقاط مختلف شهر این کلان شهر از حد و اندازه های استاندارد بیشتر است.
علیرضا صلواتی  در گفت وگو با ایرنا افزود: این موضوع تاکنون فراموش شده بود در حالیکه از اهمیت خاصی بدلیل تاثیر آن بر روی اضطراب و بیماری هایی مانند قلبی عروقی برخورداراست.
وی افزود: اصفهان نخستین شهر بزرگ در کشور است که به صورت ساماندهی شده و در قالب طرح پایش و کنترل کیفی هوای شهر به سنجش میزان آلودگی صوتی نیز می پردازد.
وی با بیان اینکه بر اساس بررسی های صورت گرفته تاکنون آلودگی صوتی در اصفهان از میزان استاندارد بیشتر است، گفت: میزان استاندارد و متوسط آلودگی صوتی در شهرها بین 45 تا 55 دسیبل است در حالیکه این شاخص در اصفهان بطور متوسط بین 75 تا 85 دسیبل است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان افزود: میزان آلودگی صوتی در نقاط مختلف شهر متفاوت است اما در مناطقی مانند خیابان کاوه، پل غدیر و خیابان شیخ صدوق از سایر مناطق بالاتر است.
صلوانی همچنین گفت : هم اینک سامانه پایش و کنترل کیفیت هوای شهر اصفهان مراحل آزمایشی خود را طی می کند و در آینده نزدیک به طور رسمی رونمایی می شود.
وی افزود: این سامانه با هدف ارائه آمار دقیق از کیفیت هوای کلانشهر اصفهان و میزان گازهای آلاینده و ذرات معلق و با نصب 9 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در این شهر ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه در این طرح، تجهیزات مربوط به 10 ایستگاه سنجش آلودگی هوا خریداری شده است، اظهار کرد: تا کنون تجهیزات مربوط به 9 ایستگاه با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست اصفهان و کارشناسانی از تهران، جانمایی و نصب شده است.
صلواتی با اشاره به اینکه این ایستگاه ها در کنار 12 ایستگاه متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست و یک ایستگاه هواشناسی اصفهان به سنجش آلودگی هوای کلانشهر اصفهان می پردازند، گفت: این ایستگاه ها، قادر به سنجش آلودگی صوتی نیز هستند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اظهار امیدواری کرد که راه اندازی سامانه پایش و کنترل کیفی هوای شهر اصفهان به مطالعات جامع و تهیه سیاهه آلایندگی ها بمنظور تعیین سهم منابع آلاینده ها از جمله سهم کارخانه ها، منازل، خودروها و موتور سیکلت ها کمک کند.
وی گام بعدی در اجرای این طرح را حرکت به سمت کنترل منابع آلاینده و کاهش آنها عنوان و اظهار کرد: ما پس از شناسایی منابع آلاینده هوا در اصفهان باید با استفاده از داده های به دست آمده، راهکارهای مناسب را برای کنترل این منابع در پیش بگیریم.
سامانه اینترنتی مرکز پایش و کنترل کیفی هوای شهر اصفهان در زمان حاضر فعال است و اطلاعاتی مانند شاخص لحظه ای کیفیت هوا، میانگین شاخص 24 ساعته کیفیت هوا، وضعیت هواشناسی و تغییرات کیفیت هوا در 48 ساعت گذشته در آن قابل دسترس است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3430 ؛ 26 دی 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین