3 درصد دانش آموزان کشور از تحصیل بازمانده‌اند
0 -

12 تا 14 ساله

3 درصد دانش آموزان کشور از تحصیل بازمانده‌اند

3 درصد دانش آموزان کشور از تحصیل بازمانده‌اند
30 دی 1396, 11:04 / کد خبر:31933
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: سه درصد دانش آموزان 12 تا 14 ساله کشور از تحصیل بازمانده‌اند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: سه درصد دانش آموزان 12 تا 14 ساله کشور از تحصیل بازمانده‌اند.

علی زرافشان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به نرخ پوشش واقعی تحصیلی 94 درصدی دانش آموزان دوره اول متوسطه اظهار کرد: در حال حاضر 94 درصد دانش آموزان 12 تا 14 ساله‌ کشور در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزانی که باید در حال حاضر در دوره متوسطه اول  در حال تحصیل بودند به شیوه دیگری نیز اعلام می‌شود، گفت:  این شیوه که نرخ پوشش گروه سنی نام دارد شامل تمامی دانش آموزان 12 تا 14 ساله کشور می شود که در حال حاضر در مدارس مشغول به تحصیل هستند.

زرافشان با اعلام اینکه نرخ پوشش دانش آموزان گروه سنی 12 تا 14 ساله  کشور 97 درصد است، گفت: این نرخ شامل دانش آموزان 12 تا 14 ساله‌ای است که در حال حاضر در مدرسه حضور دارند و در مقطع ابتدایی یا متوسطه اول و یا دوم  مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: نرخ پوشش گروه سنی نشان می دهد که در حال حاضر سه درصد دانش آموزان 12 تا 14 ساله کشور در مدرسه حضور ندارند که این تعداد شامل حدود 110 هزار دانش آموز می‌شود.

وی اشاره ای هم به نرخ پوشش تحصیلی متوسطه دوم در برنامه پنجم توسعه داشت و افزود: این نرخ در کشور به 94 درصد رسیده و امیدواریم در برنامه ششم توسعه به پوشش 100 درصدی نزدیک شود.

زرافشان با اشاره به در برنامه بودن جذب کودکان بازمانده از تحصیل در کشور، افزود: همه ساله زمان ثبت نام اطلاعات ثبت نام سال جدید دانش آموزان با سال قبل آن تطبیق و فهرست اسامی دانش آموزانی که برای ثبت نام مراجعه نکرده اند تهیه و مسئولین با برقراری تماس تلفنی سعی در جذب این دانش آموزان به مدرسه می کنند.

زرافشان اضافه کرد: بازماندگان از تحصیل عمدتا به دلایل مختلف اقتصادی، اشتغال، ازدواج زود هنگام، عدم دسترسی به مدرسه و مسائل فرهنگی به مدرسه رجوع نمی کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه اشاره ای هم به مطرح شدن موضوع حذف کنکور در رسانه ها داشت و از آمادگی آموزش و پرورش برای اعمال هر نوع تغییر در شیوه پذیرش دانشجو خبر داد.

زرافشان افزود: موضوع حذف کنکور و یا اعمال هر نوع تغییر در شیوه پذیرش دانشجو باید بر اساس قانون باشد.


 به گفته زرافشان در حال حاضر بیش از 81 درصد پذیرش دانشگاه ها از طریق سابقه تحصیلی انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین